Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

KURIOZITA: Řidič na Ostravsku naložil auto a vozík vrchovatě šrotem po vzoru odvážlivců z Ruska či Bangladéše

Pravděpodobně příznivá výkupní cena kovového materiálu přiměla neznámého řidiče k velkému podzimnímu úklidu a odvozu do ostravské sběrny.

Nezvyklý transport se odehrával ve středu ráno. Lidé jej mohli sledovat po trase z Havířova do Ostravy. 

Svědek: "Bylo to před 9. ráno. Nestačili jsme zírat. Takové kuriózní výjevy člověk zná jenom z fotek a videí někde z východu od Ruska či Bangladéše. Tady je to skutečně rarita. Ten šrot byl na vozíku navršený opravu dost odvážně. Další se vezl na střešní zahrádce a zbytek byl napěchovaný uvnitř auta. Z vozíku dopřed nad auto čněla okapová rýna jako dělo. Auto jelo přes Havířov a mířilo někam do Ostravy na Zárubek. Asi tam měli dobrou cenu ve sběrně."
Pavel Blahut, krajský koordinátor BESIP: "Z pohledu bezpečnosti silničního provozu se očividně jedná o porušení předpisů. Řidič je ze zákona povinný převážený náklad řádně zajistit, což v tomto případě dostatečně neprovedl. Náklad přesahuje obrysy přípojného vozidla, hrozí jeho odpadávání a především je tam riziko způsobení škody nebo poranění ostrými hranami. Při takovém vysokém uložení nákladu by bylo možné i převrácení vozíku vlivem vysokého těžiště a pochybovat se dá i o tom, že byla dodržena povolená nosnost vozíku.”

Zdá se, že řidič měl velké štěstí, že si ho při jízdě nevšimla žádná policejní hlídka. Šéf karvinských dopravních policistů vyjmenoval, jak by policisté hříšníka při kontrole mohli řešit.

Daniel Sekanina, vedoucí dopravní inspektorát Karviná Policie ČR: “V případě zjištění překročení hmotnosti nad limit stanovený pro příslušné řidičské oprávnění by mohl být uložen správní trest 25 000 až 50 000 Kč + zákaz činnosti 1 až 2 roky. Za umístění registrační značky (přívěsu) znemožňující její čitelnost hrozí správní trest 5 000 až 10 000 Kč + zákaz činnosti 6 měsíců až 1 rok. Přečnívá-li náklad (vpředu, vzadu, z boku) nad povolený limit, musí být označen praporkem (světlem) Za porušení hrozí postih do 2 000 Kč. Stejně tak za porušení pravidel pro stanovenou hmotnost nákladu, upevnění, stabilitu, ovladatelnost vozidla a další.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy