Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu modernizují školní kuchyně. Mnohé z nich jsou v původním stavu

Kuchyně školských zařízení v Ostravě-Jihu postupně procházejí celkovými rekonstrukcemi. Mnohé z nich jsou v původním stavu a neodpovídají tak současný standardům. Obvod to stojí desítky milionů korun ročně.

V Ostravě-Jihu získala moderní vzhled i zařízení další školní kuchyně. Tentokrát prošla kompletní rekonstrukcí kuchyně Základní školy Srbská, která byla v původním stavu a dokonce měla problémy i s hygienou.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Nejednalo se jen o gastro vybavení, ale také o rekonstrukci přilehlých prostor, přípravny jídla, sociální zařízení, nová je i vzduchotechnika, kuchyňský výtah a tak dál."

Robert Kecskés, ředitel ZŠ Srbská: Co se týče předešlého stavu, tak ten byl žalostný. Stále jsme dělali opravy podlah. Protékala až dolů, takže byly problémy i s hygienou."

Celkově si rekonstrukce vyžádala zhruba 22 milionů korun. Opraveny byly i sklepní prostory a zázemí pro kuchařky, kterým nějaký čas trvalo, než se s moderním zařízením plně seznámily.

Jarmila Fuksová, vedoucí jídelny: “Začátky byly těžší, protože se změnila dispozice kuchyně. Teď už se holky zžily s vybavením, se zařízením. Pochvalují si to,"

Součástí rekonstrukce je i nový nápojový koutek, který vznikl přímo v jídelně.

Jarmila Fuksová, vedoucí jídelny: “Tohle je vlastně sestava na horké nápoje, nemusíme nic ohřívat, přelévat. Ono to uvaří, samo to vypne a pak to udržuje stupeň, jaký si určíme.”

Letos v říjnu prošla rekonstrukcí také kuchyně v Mateřské škole Patrice Lumumby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy