Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zima v Beskydech si žádá více ohleduplnosti od motoristů

Motoristé, kteří míří do Beskyd, si často nelámou hlavu s tím, kde zaparkují. V zimě bývá situace ještě horší. Parkovat by se mělo skutečně jen tam, kde to je povoleno.

Vít Březina, předseda spolku Beskydhost: “Zimní sezona nám pomalu začíná. Vidíte, že už se první vložky objevují a samozřejmě parkování, které tady pod Lysou horou probíhá úplně divoce, vadí těm lidem hlavně při rozhrnování cesty a ve chvíli, kdy se nám někdo postaví do cesty tak, že nemůžou ostatní projet, tak to blokuje třeba průjezd hasičů nebo záchranné služby. Já bych vás poprosil, abyste toto nedělali, abyste se vyvarovali parkování na místech, která k tomu nejsou určená. Na podzim se tady nedaleko u Medvědí skály stal úraz a díky nezodpovědným řidičům se tady nedostalo vozidlo horské služby.”


Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR MSK: “Také v zimním období vykonávají policisté dohled nad silničním provozem i v horských oblastech.”

S parkováním mají motoristé problémy i na Pustevnách. Proto je lepší vyjet nahoru třeba lanovkou.

Petr Lessy, ředitel společnosti Pustevny: “Nejspolehlivější přeprava na Pustevny je lanovou dráhou z Trojanovic, protože až do Trojanovic na záchytná parkoviště jsou upravené silnice, což vyjet nahoru z Prostřední Bečvy bývá někdy problém, jak kvůli omezené kapacitě parkoviště, tak kvůli sjízdnosti silnice. Proto doporučujeme jízdu lanovkou, protože zároveň po příjezdu se ve zdejší restauraci, kterou provozujeme, mohou naši návštěvníci občerstvit, najdou zde i obchůdek se suvenýry a také jediné veřejné WC, která jsou zde na Pustevnách.”

Ohleduplnost se netýká jen motoristů, ale také všech ostatních návštěvníků hor.

Vít Březina, předseda spolku Beskydhost: “Na Lysou horu chodí každoročně více než 400 tisíc turistů, což přináší nemalé problémy hlavně těm obcím, které jsou pod tou Lysou horou. Takže já bych chtěl vyzvat všechny turisty: Milí turisté, prosím vás, když jedete na Lysou horu, zkuste jet vlakem, autem, zkuste parkovat tam, kde to nikomu nevadí, kde to nevadí těm, kteří pod tou Lysou horou bydlí a pracují. Zkuste se chovat tak, aby ta krásná příroda, která tady na Lysé hoře je, aby zůstala i pro vaše děti. Aby se výlet do Beskyd pro vás nestal noční můrou, tak doporučujeme se na něj dobře připravit. Samozřejmě dobré oblečení, dobré boty, nějaké občerstvení a je fajn se předtím podívat na stránky provozovatelů jednotlivých atrakcí a oni třeba i na Facebooku zveřejňuji aktualizaci o stavu cesty, o tom, kde se dá zaparkovat, o tom, kde dostanete něco najíst nebo napít. Takže doporučuji se hodně dobře připravit, než v zimě vyrazíte do hor.”

A na závěr ještě jedna pozvánka na tradiční a velmi oblíbenou akci.

Petr Lessy, ředitel společnosti Pustevny: “Já doufám, že díky všem pandemickým opatřením budou moci být Ledové Pustevny v tom rozsahu, jak jsou naši návštěvníci zvyklí, tedy budou dva velké stany, ve kterých bude expozice soch. Máme již v opavských mrazírnách dva kamiony ledu, takže si myslím, že soch bude dostatek a divákům můžu prozradit naše témata, která jsou velmi pěkná a dosud tady nebyla. V jednom stanu bude sedm špičkových řezbářů z Česka a Slovenska vyřezávat na téma znamení zvěrokruhu a ve druhém stanu bude volné téma vesmír.”
Nahlásit chybu


K tématu
AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 38 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail