Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zasahovali u požáru bytu v panelovém domě v Českém Těšíně, hasiči zachránili vážně popáleného muže

Hasiči ve čtvrtek 16. prosince 2021 zasahovali u požáru bytu v panelovém domě nedaleko nemocnice v Českém Těšíně, na ulici Hrabinská. Na místo okamžitě zamířily složky IZS. Požár zasáhl celý byt, hasiči jej ale brzy zlikvidovali. Při požáru se vážně popálil třiačtyřicetiletý muž.

video: Roman Janiczek, použito se svolením
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu první jednotky byl byt již požárem zcela zasažen. Hasiči z bytu zachránili jednu osobu, která byla popálena a nadýchala se kouře. Zraněné osobě, až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby, poskytli hasiči předlékařské ošetření a podání kyslíku k inhalaci. 

Zranil se třiačtyřicetiletý muž, který podle mluvčího záchranářů s posádkami komunikoval. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Avšak zasahující lékař u něj zjistil popáleniny II. stupně v rozsahu přibližně patnácti procent tělního povrchu, stejně jako pravděpodobné zasažení dýchacích cest. Musel být proto uveden do umělého spánku a zaintubován, rovněž převeden na přístrojem řízenou ventilaci. Týmy ošetřily popáleniny, zajistily tepelný komfort a podaly potřebné léky. Pacient byl následně transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán do péče popáleninového centra."
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: "Ve spolupráci s hasiči a strážníky jsme evakuovali pět desítek osob, včetně imobilních. Okolnosti požáru zjišťujeme ve spolupráci s hasiči."

Hasiči na místo přistavili dva autobusy pro evakuované osoby.


Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Ondřej Těžký - pracoviště Opava
Opava
od 180 Kč/hod.

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail