Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Jihu pomohli Mobilnímu hospici Ondrášek. Přispěli mu na provoz

První senior klub klubu Akord se nesl v dobročinném duchu. Senioři, kteří celý rok přispívali dobrovolnými částkami do kasičky, darovali vybrané peníze Mobilnímu hospici Ondrášek.

Senioři z Ostravy-Jihu opět podpořili Mobilní hospic Ondrášek. Tentokrát rekordní částkou 9 300 korun, tedy téměř 2x vyšší než v předchozích letech.

Bronislava Husovská, ředitelka Mobilního hospice Ondrášek: “To je asi historicky nejvyšší částka, kterou jsme od nich dostali, protože nás už více let podporují a velmi si toho vážíme. Je to vlastně taková podpora vždycky škol a pak ještě seniorů, to je pro nás takové srdečné. Prostě že ti lidi na nás myslí.”

Klientů má Mobilní hospic Ondrášek rok od roku více. Loni se postaral o 240 nevyléčitelně nemocných v jejich domácím prostředí, z toho 14 dětí.

Bronislava Husovská, ředitelka Mobilního hospice Ondrášek: “V letošním roce jsme začali poskytovat terénní službu. To znamená, že naši pracovníci budou chodit domů a zastoupí tu pečující osobu, pomůžou s hygienou, nebo třeba můžou zastoupit toho pečujícího, že si může jít něco vyřídit, nakoupit a on se o toho nemocného postará.”

Také letos seniory čeká spousta akcí, ať už oblíbené zájezdy po zajímavých místech ČR, univerzita 3. věku, řada kurzů a také kulturních, sportovních a společenských aktivit.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Pozvali jsme je opět na plavání, které bude pokračovat, protože se v únoru chceme hlásit do Sensenu na kanál La Manche na soutěž Přeplavme svůj La Manche, kde tedy už 3, rokem se hlásíme, Další akci, kterou budeme připravovat je Miss babička a Ostravský štramák, Miss babča.”

Přihlášky si mohou senioři podávat už teď Organizátoři jim pomohou jak s přípravou, tak s choreografií. Takže se není čeho bát.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy