Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Obrovské štěstí měli lidé v centru Havířova, kde se na přechod pro chodce vyvrátil strom

K velkému neštěstí se schylovalo v pondělí v poledne v centru Havířova. Poryv větru tam vyvrátil strom na chodník a silnici v místě, kde je u křižovatky přechod pro chodce.

Autor videa si nepřeje zveřejnit své jméno

Jen shodou okolností u přechodu nečekal žádný chodec na zelenou, nebo nepřecházel přes vozovku. Pád stromu by člověku mohl způsobit vážná zranění. Z dřívějška je známo několik případů, kdy padající stromy či jen větve v centrech měst způsobily těžká zranění nebo dokonce úmrtí. 

V Havířově strom nezasáhl ani člověka ani žádný automobil. 

Podle webových stránek Havířova se jednalo o jedli ojíněnou, zřejmě jeden z nejvyšších exemplářů ve městě. 

Silnici zprůjezdnili hasiči, kteří strom rozřezali. Kvůli větru měli v pondělí zásahů více.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Od pondělního poledne až do 16 hodin zaměstnal silný vítr moravskoslezské hasiče u čtyř desítek událostí. Nejčastěji se jednalo o popadané větve, polámané a vyvrácené stromy. Hasiči dále provizorně opravovali plechové střešní krytiny, které poškodil nárazový vítr. Nejčastěji k událostem vyjeli hasiči v Ostravě (10), Karviné (9) a Frýdku-Místku (8). V Ostravě, městské části Přívoz, vyjeli hasiči k vyvrácenému stromu, který spadl na zaparkovanou dodávku a opřel se o bytový dům. Hasiči na místě použili k odstranění stromu automobilovou plošinu, ze které postupně odřezávali spadlý strom, který si předtím ale uvázali na hydraulické rameno vyprošťovacího automobilu. Následně strom rozřezali a odstranili jak z automobilu, domu, tak i z komunikace, kterou následně do čista uklidili a zprovoznili."
Nahlásit chybu


K tématu
LEFOX, s.r.o. - pracoviště Krnov
Krnov
od 9 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail