Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U Mostů u Jablunkova havarovala nákladní auta, nehoda uzavřela silnici I/11 na Slovensko

Havárie dvou nákladních aut, z nichž jedno přepravovalo ve vleku třetí nákladní vůz, v pondělí 24. ledna 2022 minutu po 14. hodině na několik hodin uzavřela silnici I/11, na úrovni Mostů u Jablunkova. Hasiči museli na místě likvidovat velké množství uniklých pohonných hmot, zranil se jeden člověk.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v pondělí 24.1.2022 ve 14:01 hod. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Třinec, Frýdek- Místek a Karviná. S nimi současně vyjeli k události dobrovolní hasiči z obcí Jablunkov a Mosty u Jablunkova. Při příjezdu hasičů byli v péči posádek zdravotníků již dva účastníci nehody. Hasiči se tedy mohli ihned věnovat zajištění havarovaných vozidel proti vzniku požáru a unikajícím pohonným hmotám. Na pomoc přijel hasičům sorbentový automobil ze stanice Frýdek-Místek, který poskytl dostatečné množství sorpčních materiálů. Z nádrže jednoho z havarovaných vozidel museli hasiči jímat pohonné hmoty do připravené nádoby."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Na místo nehody si velitel zásahu vzhledem k okolnostem úniku ropných produktů povolal i zástupce České inspekce životního prostředí, neboť i přes veškerou snahu hasičů byly pohonné hmoty havarovaných vozidel rozteklé po silnici v délce 100 metrů. Po vyšetření nehody Policií České republiky přišlo na řadu odstranění všech havarovaných vozidel a úklid komunikace. Hasiči spolupracovali v odstraňování následků nehody se soukromou firmou. Na místě pomáhal také automobilový jeřáb ze stanice Karviná. Díky spolupráce hasičů a soukromé firmy se podařilo rychle odstranit havarovaná vozidla. Po ukončení likvidačních prací ze strany hasičů bylo místo zásahu předáno správci komunikace, který zajistil její opětovné zprovoznění. Po celou dobu zásahu byla komunikace uzavřená a policie zajišťovala objízdné trasy."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy