Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osmdesátiletý výtvarník z Karviné Walter Taszek vystavuje digitální tvorbu

Známý výtvarník Walter Taszek oslaví v letošním roce významné životní jubileum - 80. narozeniny. S tímto jedinečným malířem, grafikem a sochařem jsme se potkali při instalaci jeho výstavy ve Středisku hudby a umění regionální knihovny. Většinu jeho expozice tvoří digitální tvorba.

Středisko hudby a umění karvinské regionální knihovny zdobí nově díla známého malíře, grafika a sochaře pana Waltera Taszka.

Leona Hasníková, knihovnice: "Tato výstava se koná u příležitosti významného životního jubilea, které oslaví autor výstavy v letošním roce."

Na výstavě dominuje digitální tvorba pana Taszka na různá témata, která jsou doplněna plastikami. Plastiky tvoří pan Walter Taszek v letních měsících na své zahradě, v zimě tvoří grafiky na svém počítači.

Walter Taszek, výtvarník: "Jsem se naučil dělat na počítači, dcera mě naučila těm základům a pak jsem zkoušel rozvíjet tu techniku do té podoby, jak se mi teď podařila."

Na výstavě nesmí chybět ani Shakespearovské téma, které pana Taszka doprovází celou dobu jeho tvorby.

Walter Taszek, výtvarník: "Já jsem ho v podstatě nebral jako že jde o Shakespeara, ale šlo mi o lidské pocity, jak lidi se pořád chovají stejně, ať to bylo ve Středověku, ať je to dneska, prostě ty témata jsou pořád stejné a ty se nevymažou."
Výstavu nazvanou Digitální tvorba si můžete ve Středisku hudby a umění prohlédnout do 29. března.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy