Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná se poprvé zapojila do celorepublikového projektu Ledová města

Karviná se jako jediné město v Moravskoslezském kraji připojila do celorepublikové akce nazvané Ledová města. Konala se o pololetních prázdninách a nabídla dětem příležitost seznámit se s historií, pamětihodnostmi a zajímavostmi jednotlivých měst, které děti často znají jen ze školních učebnic.

Třináct měst v České republice umožnilo veřejnosti z celé republiky prostřednictvím organizace Pionýr navštívit o pololetních prázdninách různé instituce jako muzea, galerie, kostely a podobně a to se slevou nebo zcela zdarma Poprvé se do akce připojila i Karviná.

Kateřina Jachymčáková, hlavní organizátorka akce: "Do Karviné jsme zapojili i okolní obce, takže to není jen Karviná, ale i Orlová, obec Doubrava a Horní Bludovice."

Seznámení se s historickými skvosty a různými institucemi města měly kromě veřejnosti i celé pionýrské skupiny z Brna, Svitav, Šternberka a Kopřivnice. Připravena byla například komentovaná prohlídka povrchu dolu Žofie, naučná stezka Doubravou, extra se pro zájemce otevřel Zámek Fryštát s prohlídkou kostela Povýšení svatého kříže, navštívili i šikmý kostel nebo zookoutek.

anketa, účastníci akce Ledová města: "Přijeli jsme ze Svitav a těšíme se na doly, potom na ten šikmý kostel a celkově si to prohlédnout, že jsme tady poprvé a tak." "Jsem přijel z Kopřivnice reprezentovat Pionýr. Jsem nevěděl, co od toho očekávat a nakonec je to tady docela dobré." "Z Kopřivnice a líbí se mi tu hodně, vyzkouším si nové aktivity, jsem za to ráda."

Zázemí včetně ubytování všem účastníkům poskytla Základní a Mateřská škola Družby, kde je také pionýrská základna. Tam byly také připraveny další aktivity a doprovodné programy.

Celá akce byla doplněna i Ledovým koncertem v MěDK, který se uskutečnil jako jediný v republice. Karvinští pionýři si na oplátku užili Ledové Brno.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail