Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné prozatím nemuseli dražit auta s propadlou TK, s vlastníky aut se dařilo domlouvat

Podle novely zákona, která platí od dubna roku 2020, mohou vozidla s více jak půl roku propadlou technickou kontrolou, odstavená na parkovištích, nechat úředníci odtáhnout a po několika měsících dokonce dražit. V Karviné se daří s majiteli aut komunikovat a k dražbě prozatím dojít nemuselo.

Dlouhodobě odstavená auta zabírají tolik potřebná místa na parkovištích v každém městě. V případě, že je auto prokazatelně nepojízdné, může být prohlášeno za autovrak, odtaženo a ekologicky zlikvidováno. Na základě legislativní změny v zákoně o pozemních komunikacích mohou řešit obce auta, kterým skončila platnost technické kontroly před půl rokem.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "V loňském roce jsme vyřešili celkem 79 nepojízdných vozidel, která byla zaparkovaná na místních komunikacích ve městě a splňovala podmínky zákona."

Řešení nepojízdných aut je velmi zdlouhavý proces, trvá mnohdy až půl roku.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Některá auta můžou být v insolvenčním řízení, v dědickém řízení, ale celý ten proces, než se to vyřeší, je zdlouhavý."
Lukáš Raszyk, náměstek primátora: "Musím říct, že se nám podařilo velký kus práce za minulý rok. Chtěl bych za to poděkovat pracovníkům, kteří se o to starají. Dopracovali jsme to tak daleko, že jsme nemuseli nic dražit, dohledali jsme všechny vlastníky a podařilo se s nimi domluvit na odstranění těchto vraků."

V současné době řeší Odbor komunálních služeb MMK jedno nepojízdné vozidlo. Občané si mohou ve veřejné databázi všech autovraků na stránkách www.karvina. cz v sekci autovraky prohlédnout seznam všech aut, která jsou vyřešena.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy