Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž vzal na čtyřkolku dvě děti, při jízdě z kopce havarovali. Řidič a 7letý chlapec utrpěli velmi vážná zranění

Velmi vážnými následky skončila odpolední projížďka na čtyřkolce dvaapadesátiletého muže, který vezl dvě děti. Čtyřkolka se při jízdě z kopce v Metylovicích převrhla a její posádka se zranila, muž a mladší dítě velmi vážně. Na místo vzlétl vrtulník ZZS MSK.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Nehoda se stala se v úterý před 16. hodinou. Do Metylovic ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Frýdek-Místek. Hasiči zajistili místo nehody a také čtyřkolku před případným požárem. Asistovali při ošetřování zraněných a dva z nich pomohli přenést k vrtulníku LZS, který navigovali na přistání. " 

Kromě vrtulníku, který na místo ihned vzlétl, vyjel na místo tým rychlé zdravotnické pomoci. Zjistilo se ale, že zdravotníků bude na místě potřeba více. Následně proto byly vyslány další dvě posádky ZZS. U zraněných tak pracovaly dva lékařské a dva zdravotnické týmy. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři zjistili, že při převrácení čtyřkolky, jedoucí ze svahu, došlo k poranění celkem tří osob: Dvaapadesátiletý muž byl k době příjezdu posádek při vědomí, jeho stav se však rychle zhoršoval. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku a zajistit přístrojem řízené dýchání. Pacient utrpěl mnohočetná poranění hrudníku a jeho stav byl kritický. Sedmiletý chlapec byl ošetřen s život ohrožujícím poraněním hlavy a mozku, zajištěn intubací a připojen k umělé plicní ventilaci. Záchranáři naložili krční límec a uložili dítě do podtlakové matrace. Muž i dítě byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče letecky transportováni na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě."
Iva Piskalová, mluvčí FNO: "Stav dítěte je vážný, ale není v bezprostředním ohrožení života, muž je v kritickém stavu. Jedná se o kombinaci rozsáhlých poranění." 

Desetiletá dívka byla při vědomí, podle ZZS MSK měla poraněná záda. Po ošetření ji pozemní posádka přepravila do nemocnice ve Frýdku-Místku.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Ze čtyřkolky uniklo přes povolené víčko maximálně půl litru benzínu (samotná nádrž nebyla poničena), hasiči ho zachytávali a pod místo pomalého úniku položili sorpční rohože. Po setmění profesionální hasiči z Frýdku-Místku osvětlovali místo nehody kvůli dokumentaci a vyšetřování, pak čtyřkolku otočili zpět na kola pouze pomocí silných rukou."

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté shromažďují a prověřují s událostí související informace a okolnosti, zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy