Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Jihu překonávají kanál La Manche. Už uplavali téměř 60 kilometrů

SenSen vyhlásil už 8. ručník štafetového plavání seniorů Přeplavme svůj La Manche. Jejich úkolem je společnými silami uplavat 34 km, Právě tolik má průliv který odděluje britské ostrovy od Evropy, na šířku v nejužším místě.

Senioři z Ostravy-Jihu se opět zapojili do celorepublikové akce Přeplavme svůj La Manche. Během února tak musí společně uplavat 34 kilometrů. S přípravami začali už loni v listopadu. Uplavané kilometry si ale začali zapisovat až od února.

Šárka Zubková,organizátorka akcí pro seniory: “Máme teď 57 km naplavaných, takže La Manche jsme překonali, 34 km a ještě máme poslední hodinu a pak máme vyhodnocení. Je už to více a ještě bude více, protože někteří plavou na Sareze. Taky jejich vnoučata plavou. Je to mezigenerační projekt, takže se ještě připočtou kilometry toho 1. března. Pak to odešleme do SenSenu do Prahy a budeme čekat, na jakém místě se umístíme.”

Senioři kanál La Manche překonávají každé úterý. Stráví tady zhruba jednu vyučovací hodinu a za tu dobu dohromady uplavou 16 a půl kilometrů.

Anketa: zúčastnění senioři: “Voda je perfektní, pro plavce jak stvořená. Nejsme sice perfektní plavci, ale rádi plaveme, baví nás to."
"Plavu rád. Vždycky těch 40 bazénů tady uděláme. Ti, co na té druhé půlce plaveme. Mimo to ještě chodím na Sarezu na Čapkárnu a do Poruby."


Patronkou projektu je Lucie Kubešová Leišová, přemožitelka Gibraltaru, která zároveň nadšeně podporuje veškeré plavecké aktivity SenSenu, tedy Senzačních Seniorů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy