Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič autobusu vysadil cestující a při další jízdě po kolapsu havaroval

Několik desítek minut trvala záchranná akce, při které se nejdříve laici a následně i profesionální zdravotníci snažili zachránit život řidiči autobusu, který v pondělí odpoledne havaroval v Horní Suché.

Nehoda byla ohlášena chvíli před půl pátou s tím, že autobus havaroval do svodidel.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Nehoda se stala poblíž průmyslové zóny František. Řidič linkového autobusu měl na zastávce vysadit cestující a vracet se do Havířova. Okolnosti, za jakých se nehoda stala, se vyšetřují. Není vyloučeno, že sjetí autobusu mimo vozovku předcházel zdravotní kolaps řidiče. Policisté na místě omezili dopravu, aby mohl přistát vrtulník záchranné služby." 

Bohužel, ani dlouhé oživování nevedlo k záchraně života. Lékař nakonec u 55letého muže musel konstatovat úmrtí. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na pomoc vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Havířova a vzlétli letečtí záchranáři. První tým byl u postiženého během šesti minut od nahlášení události. Pětapadesátiletého řidiče pravděpodobně postihla při řízení autobusu, v němž nebyli další cestující, náhlá srdeční příhoda a upadl do bezvědomí. Vozidlo následně narazilo do svodidel. V okamžiku příjezdu a příletu záchranářů nejevil žádné známky života. Posádky ZZS ihned zahájily rozšířenou resuscitaci za použití přístrojové techniky a léků. Ani téměř hodinu trvající snaha o obnovu srdeční činnosti, včetně opakovaných defibrilačních výbojů však nevedla k úspěchu. Zasahující lékař tak musel nakonec konstatovat smrt postiženého."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy