Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtrnáctiletá dívka při lyžování v Jeseníkách hlavou narazila do stromu, na pomoc letěl vrtulník

Čtrnáctiletá dívka se ve čtvrtek 24. února 2022 dopoledne vážně zranila při lyžování v Jeseníkách. Poté, co narazila hlavou do stromu, byla chvíli v bezvědomí. Jako první jí pomohli členové Horské služby Ovčárna, poté na místo dorazili zdravotníci z Rýmařova a následně i vrtulník LZS Ostrava.

Operátoři přijali informaci o úrazu před desátou hodinou ráno. U pacientky byli první členové horské služby, poté dorazili zdravotníci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dívka byla v tu dobu již při vědomí a se záchranáři komunikovala. Po vyšetření a poskytnutí přednemocniční neodkladné péče, s ohledem na mechanismus úrazu, rozhodl zasahující lékař o transportu pacientky do traumacentra FN Ostrava."

Zásahy záchranářů u zraněných lyžařů nebo turistů jsou podle mluvčího ZZS MSK Lukáše Humpla v posledních týdnech velmi časté. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Přilba, kterou lyžařka měla, v tomto případě nepochybně zabránila daleko vážnějším následkům nárazu. ZZS MSK děkuje za perfektní spolupráci členům horské služby, a to nejen při tomto zásahu."
Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail