Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Bohumína vyjedou večer dva zvláštní vlaky na polsko-ukrajinskou hranici, zítra přivezou uprchlíky

České dráhy ve spolupráci s polským partnerem PKP, Ministerstvem dopravy ČR a dalšími orgány vypraví dnes večer dva speciální vlaky do polského Przemyslu, který leží u polsko-ukrajinské hranice. Oba vlaky mají humanitární charakter. Při cestě z Česka jsou určeny pro osoby, které se urychleně vracejí na Ukrajinu, např. za svými rodinami. Při cestě z Polska budou určeny pro uprchlíky z Ukrajiny.

Vlaky odjedou z Bohumína dnes večer v 19:15 a v 19:30 hodin. Budou sestaveny ze 13 vagónů. Vedle vozů 2. třídy budou doplněny také o 2 speciální vozy, ve kterých je možné přepravit velká zavazadla.

Petr Šťáhlavský, mluvčí Českých drah: "Soupravy jsou vybaveny nápoji a dekami, které poslouží především ženám a dětem prchajícím z válkou zasažených oblastí. Každý z těchto vlaků může nabídnout při své maximální obsazenosti přibližně 700 míst k sezení. Z Przemysle se budou vracet během soboty. Z Polska přijedou do Bohumína a předpokládá se jejich jízda dál přes Olomouc, Českou Třebovou a Kolín do Prahy."

České dráhy v souvislosti s nutnými cestami ukrajinských občanů už dnes ráno rozhodly o bezplatné přepravě pro držitele ukrajinských pasů ve všech svých vlacích na území celé České republiky. 

Petr Šťáhlavský, mluvčí Českých drah: "Díky tomuto opatření se už během dne mohli ukrajinští občané dopravit do stanice Bohumín, odkud je možné pokračovat pravidelnými spoji přes Polsko na Ukrajinu."

K těmto pravidelným spojům jsou nyní přidány dva speciální humanitární vlaky.

Nahlásit chybu


K tématu
Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail