Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Mariánských Horách zrekonstruovali historickou budovu na Klicperově ulici. Funguje jako ZŠ

V Ostravě-Mariánských Horách prošla kompletní rekonstrukcí historická budova na Klicperově ulici, která dlouhá léta chátrala. Radnice ji získala od MS kraje a opravit se ji podařilo díky dotacím z EU a ostravského magistrátu.

Základní škola Gen. Janka v Ostravě-Mariánských Horách se dočkala nové školy. Její detašované pracoviště vzniklo kompletní rekonstrukcí jedné z nejkrásnějších historických budov v obvodu. Budovy na Klicperově ulici.

Šárka Fehérová, ředitelka ZŠ Gen. Janka: “Už budeme moci děti rozdělovat pravidelně do méně početných tříd, což je pro nás prioritou a tady tato rekonstrukce se nám opravdu povedla. Jednak jsme dostali pochvalu za architekturu a všem se to úžasně líbí.”
Patrik Hujdus Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Je to školní budova, kterou jsme před lety získali od MS kraje. Ta budova nebyla v dobrém technickém stavu, takže v roce 2019 jsme naplánovali velmi odvážnou rekonstrukci, kdy začali projektanti vymýšlet, jak by se ta budova mohla změnit. Navrhli ji historický ráz, aby opravdu zůstaly ty historické prvky zachovány, což se podařilo.”

Škola získala i nový výtah, díky kterému je bezbariérová. Umístěn byl tak, aby nenarušoval architekturu budovy.

Anketa: žáci ZŠ Gen. Janka: “Moc se mi líbí, je tu pěkně vymalováno.”
“Líbí se mi strašně škola. je totiž krásně vyzdobená a je fakt hezká.”

Ve škole sídlí i centrum Sluníčko a nechybí v ní ani přípravná třída a velká družinová učebna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy