Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uprchlíci z Ukrajiny už se mohou nastěhovat do plně vybavených bytů v centru Ostravy

Ostravské městské obvody připravují byty pro uprchlíky z Ukrajiny, Například Moravská Ostrava a Přívoz pro ně vyčlenila 30 bytů různých velikostí. Tři z nich už jsou kompletně hotovy.

Uprchlíci z Ukrajiny se už mohou nastěhovat do plně vybavených bytů v centru Ostravy, které pro ně ve spolupráci s dobrovolníky, připravil městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Je to hodně práce a kromě toho máme i klasickou agendu, kterou musíme zvládat. Takže jsem rád, že se to pohlo v tomto týdnu kupředu a my budeme moct první lidi, co utíkají před válkou, hostit u nás v obvodu.”
Martin Cyž, vedoucí oddělení správy majetku, MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Prvních 10 bytů je rozmístěno v celém centru Ostravy. Aktuálně stojíme v bytě na Úprkově 11. Dům prošel celkovou revitalizací v loňském roce a připravujeme pro uprchlíky první 3 byty. Tento byt je 2+1, byty máme velikostí garsoniéry až po byty velikost 4+1. Byty jsou kompletně připraveny, čekáme pouze na doporučení odboru sociálních věcí."

Součástí vybavení bytů, které radnice dostala darem je nejen nábytek, ale také matrace, přikrývky, polštáře a kuchyňské vybavení.

Martin Cyž, vedoucí oddělení správy majetku, MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Velkou pomocí pro nás jsou dobrovolníci, ať už zaměstnanci úřadu, nebo zvenku, kteří nám poskytují činnosti jako montáže nábytku a je to velká pomoc. Aktuálně potřebujeme bílou techniku, která je provozuschopná jako pračky a ledničky. Kdo chce darovat, může. Budeme velice rádi.”

Dobrovolníci se mohou registrovat pomocí speciálního formuláře na stránkách radnice, nebo na facebooku.

Nahlásit chybu


K tématu
Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail