Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj hledá další místa pro ubytování Ukrajinců. Stavba uprchlického tábora není ve hře

Moravskoslezský kraj zatím bezpečně zvládá příliv uprchlíků z Ukrajiny. Ubytovacích kapacit je dostatek a tak zatím není nutné připravovat stavbu jakéhosi uprchlického tábora. Vláda našemu kraji nařídila připravit ubytování pro 15 a půl tisíce lidí.

V Moravskoslezském kraji získalo k pondělku 21. března vízum přibližně 10 300 uprchlíků z Ukrajiny. Příliv se v posledních dnech zklidnil a asistenčním centrem prochází kolem 400 lidí za 24 hodin. Tam si odpočinou, než jsou ubytováni.

Alžběta Hrabovská, ředitelka ČČK Ostrava: "Staráme se o to, aby měli dost jídla a pití, aby si měli kam lehnout a odpočinout, aby měli základní hygienické potřeby a oblečení. V tom nám pomáhají dobrovolníci z ADRY."

Kraj zřídil pracovní skupinu, která aktivně vyhledává ubytování a díky tomu je zatím kapacit dostatek. Nyní je aktuálně k dispozici 500 míst v zařízeních typu internátu, což by mělo stačit asi na 7 dní. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Situace se teď výrazně zlepšila, a to díky tomu, že jsme ustavili pracovní skupinu, která se o ubytování stará, prochází například databázi humanitární pomoci. Zatím to vypadá tak, že každý den ubytováváme asi 80 uprchlíků."

90 uprchlíků už také bylo ošetřeno v nemocnici a červený kříž se o jejich zdraví stará přímo v asistenčním centru.

Alžběta Hrabovská, ředitelka ČČK Ostrava: "Nejčastěji řešíme zažívací obtíže, bolesti žaludku. Je to dáno tím, že mnoho z nich několik dní nejedlo." 

Kraj také zřídil speciální emailovou adresu UbytovaniUkrajina@msk.cz, na které mohou lidé nabízet ubytování pro uprchlíky. Podle usnesení vlády musí kraj připravit asi 15 a půl tisíce lůžek. 

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail