Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli bezpečnosti chodců a cyklistů protáhne Jablunkov padesátku i skrz les

Hned dvě opatření zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na Jablunkovsku. Na mezinárodní cyklotrase od polské hranice bude v úseku mezi obcí Písek a Jablunkovem snížena rychlost vozidel ze současné devadesátky na 50 km/h.

Ve stejném úseku město postaví chodník, který by mohl být současně i cyklostezkou.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Je to docela frekventované místo, protože je to mezinárodní cesta, je tady hodně cyklistů. Chodci, když chodí v noci, tak je dost těžko vidět.”
Anketa: “Chybí tady ten chodník,. je to tady nebezpečné, lidi tady jezdí jako blázni. Je to hodně nebezpečné a ten chodník tady měl být už dávno.”
Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Záleží na tom, jak to bude potom napojené, protože my se napojíme na obec Písek a ta má krásný chodník a my, když budeme mít sdruženou cyklostezku, tak musíme ty cyklisty potom někde napojit.”
Věra Szkanderová (SPOLEČNĚ PRO PÍSEK), starostka Písku: “Samozřejmě využívají tuto cestu především občané Písku a Bukovce a budeme za to strašně rádi, protože to zvýší jejich bezpečnost. Je to skutečně rizikový úsek, jezdí tady auto za autem, je to tady nepřehledné.”

Zatímco stavba chodníku s cyklostezkou nebude dříve než za rok, omezení rychlosti na padesátku v krátkém lesním úseku bude platit už brzy.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “V letošním roce přesuneme ceduli začátku obce blíž k obci Písek tak, aby tady byla pořád v průběhu celé komunikace padesátka.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy