Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velký požár na Ondřejníku, v Mankovicích i na Vítkovsku. Hasiči měli o víkendu desítky náročných výjezdů

Od soboty po půlnoci do nedělního poledne likvidovali hasiči z Moravskoslezského kraje 24 požárů travních, polních či lesních porostů. Víkendový nárůst je podle hasičů enormní. Jen za loňský rok totiž měli v průměru 5 požárů denně. Bez ohledu na to, co hořelo.

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen při požáru nízkého lesního porostu na úbočí vrcholu Ondřejník u Frýdlantu nad Ostravicí.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Požár se šířil všemi směry, na hašení se podílelo 15 jednotek s 20 vozidly. Hasičům se podařilo od plamenů uchránit nedaleký dům."

Zastavit šíření požárů trávy jen chvíli před zasažením velkokapacitního seníku se v sobotu podařilo hasičům v Mankovicích na Novojičínsku.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky, po uhašení ještě do večerních hodin místní hasiči dohlíželi na situaci a kontrolovali seník."

Před dosažením chatové oblasti zastavili šíření plamenů hasiči u obce Zálužné na Vítkovsku.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "U požáru na ploše přibližně 40 × 60 metrů zasahovalo sedm jednotek."

Ve třech případech jednotky hasičů z Moravskoslezského kraje pomáhali kolegům z kraje Olomouckého u stejného typu zásahů - tedy požárů lesa či suché trávy.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Dobrovolní hasiči z Dvorců zasahovali například u požáru lesa v Čabové v Olomouckém kraji."

I z dalších zásahů u podobných událostí mají hasiči pořízená videa.

Nahlásit chybu


K tématu
Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail