Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinské ZŠ Cihelní dražili dres házenkáře Dominika Soláka

Karvinská Základní škola Cihelní si v rámci pořádaného dne otevřených dveří připravila pro návštěvníky pestrý program, který zahrnoval i jednu výjimečnou událost - dražbu dresu vynikajícího házenkáře Dominika Soláka. Za své úspory dres nakonec získal žák školy.

Základní škola Cihelní stihla v rámci jednoho odpoledne připravit pro veřejnost a hlavně pro rodiče s malými předškoláky speciální den, který obsahoval hned několik akcí najednou..

Zdeněk Jelínek, ředitel ZŠ Cihelní: “Snažíme se lidem ukázat, co se ve škole změnilo v rámci technického zázemí ve spolupráci se zřizovatelem. momentálně stojíme v jedné ze specializovaných učeben, jazykové učebně, myslím, že se povedla.”

Škola také zahájila úzkou spolupráci s partnerským klubem HCB Karviná. Sami hráči se na průběhu akce aktivně podíleli.

Zdeněk Jelínek, ředitel ZŠ Cihelní: “Na závěr této akce bude realizována tombola a dražba dresu jednoho z hráčů, Dominika Soláka.” 

Dominik Solák, hráč HCB Karviná: "Je to dres z minulé sezony, kdy jsme měli tažení za titulem, které se bohužel nepovedlo, ale je to karvinský dres. Pro mě je Karviná srdce, můj domov a já si ho nesmírně vážím, jsem rád, že došlo k takové akci a můžu ho někomu věnovat:” 

Samotná dražba začala na částce tisíc korun. Zájemci pak postupně přihazovali, někdy po stovce, někdy jen po korunách. Nejaktivněji přihazoval žák školy Prokop Gorecki. Od začátku se snažil, aby dražbu vyhrál. To se nakonec povedlo, padly na to jeho úspory z pokladničky.

Prokop Gorecki, žák školy, vítěz dražby: “Ty peníze dostávám od babiček, tak jsem to použil, abych ho mohl získat a jsem za to rád."


Získaný dres mu házenkář také podepsal a na památku se s Prokopem i vyfotil.

Nahlásit chybu


K tématu
VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 29 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail