Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior expres Jih jezdí už 5 let. Za tu dobu najel na 650 tisíc kilometrů

Zvýhodněná služba Senior expres Jih má za sebou 5 let provozu. Taxíky pro seniory poprvé vyjely na jaře roku 2017 a zájem o ně od té doby stále roste. Postupně se tak zvyšoval počet aut, díky čemuž se zlepšila i dostupnost této služby a zkrátila čekací doba.

Obyvatelům Ostravy-Jihu už 5 let zlepšuje komfort cestování po celé Ostravě zvýhodněná služba Senior expres Jih. Od roku 2017, kdy začala fungovat, už taxíky najely zhruba 650 tisíc kilometrů a uskutečnily 62 a půl tisíce jízd.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Začínali jsme se dvěma auty a nyní jich máme už 6. Také jsme snižovali věkovou hranici, a to z 80 na 77 let věku. Aktuálně má vyřízenou průkazku 2439 seniorů. Tuto službu naši senioři mohou využívat na celém území města Ostravy 4x do měsíce.”

Senioři si zvýhodněnou službu nemohou vynachválit. V rámci výročí dostali i dárky jako poděkování, že ji využívají.

Anketa: klienti Senior expresu Jih: “Je to výhodné, on vás tam zaveze, přiveze, počká a jsou milí.” 
“Je to vynikající nápad, že se to udělalo pro nás. Opravdu mi to moc pomáhá. Moc.”
“To se podařilo, to opravdu pro ty staré lidi a nemocné lidi je to opravdu moc dobře.”

V obvodu Ostrava-Jih je v současné době více jak 5 tisíc lidí, kteří mají na zvýhodněné taxíky nárok. Aby s nimi mohli jezdit, musí mít tzv. průkazu Senior EXPRES, kterou si mohou bezplatně a na počkání vyřídit přímo na radnici na odboru hospodářské správy. Sebou musí mít občanský průkaz a klasickou průkazkovou fotografii.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy