Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár v domově pro seniory v Kopřivnici, dva lidé se nadýchali kouře, více než padesátka lidí evakuována

Brzy ráno v Kopřivnici zasahovalo osm jednotek hasičů kvůli požáru v tamním domově pro seniory. Podle mluvčího HZS MSK Petra Kůdely se dva lidé nadýchali kouře, dalších 54 lidí muselo být evakuováno. Operační středisko se o požáru dozvědělo krátce po půl páté ráno.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do České ulice vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Kopřivnice, Nový Jičín a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel velký evakuační autobus Irisbus. Společně s nimi pět jednotek dobrovolných hasičů – Kopřivnice, Štramberk, Příbor, Frenštát pod Radhoštěm a Starý Jičín. Hořelo v bytě v pátém patře (6. NP) domu, hasiči dostali požár pod kontrolu za půl hodiny. Další půlhodinu jim zabralo dohašování s odvětráváním pomocí přetlakového ventilátoru a kontrolou okolních bytů, a to i nad a pod místem požáru." 

Na místo vyjela zdravotnická posádka z nedaleké základny, podle mluvčího záchranářů ale k zásahu poté musely být dovolány ještě další dvě sanitky, včetně týmu pro specializované činnosti z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Ošetřena byla žena seniorského věku s popáleninami II. stupně v oblasti obličeje a horní končetiny. Záchranáři ji podali léky tlumící bolest a kyslík, poté zajistili přepravu pacientky do ostravského popáleninového centra. Osmaosmdesátiletá žena byla zasažena zplodinami hoření a po ošetření ji tým RZP předal do další léčby na interním oddělení nemocnice v Novém Jičíně. Záchranáři na místě zkontrolovali zdravotní strav dalších patnácti obyvatel domu, u žádného z nich však nebylo nutné ošetření, či hospitalizace."
Lucie Macháčková, vedoucí oddělení vnějších vztahů, Městský úřad Kopřivnice: "Zhruba 50 lidí bylo evakuováno a většina z nich se již vrátila do svých domovů. Lidem z 5. patra bylo doporučeno počkat, než bude prostor vyvětrán a uklizen – prozatímní útočiště našli u příbuzných, v denní místnosti odlehčovací služby a v klubu seniorů na ulici Sokolovské. Škody budou pravděpodobně o dost větší, než se odhadovalo ráno – budou se pohybovat v řádech několika milionů korun. Byt, kde požár vypukl, je zcela zničen, protější byt je poškozen kouřem, v bytech nad ohniskem požáru jsou poškozená okna a balkony, v nižších patrech došlo k poškození vodou. Tři byty jsou neobyvatelné, nájemníci dvou z těchto bytů jsou momentálně v nemocnici, třetí u příbuzných. Na zajištění náhradního ubytování se pracuje."
Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail