Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři zranění lidé po srážce dvou osobních aut v Příboře, řidičku museli hasiči vystříhat z vozu

U vážné dopravní nehody dvou osobních aut v Příboře na Novojičínsku zasahovaly v neděli 17. dubna 2022 večer dvě hasičské jednotky. Po kolizi byli zraněni tři lidé, v jednom z vozů zůstala zaklíněná řidička, kterou hasiči museli vyprostit a předat zdravotníkům.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Nehoda se stala na silnici 3. třídy č. 04823 v Příboře na Novojičínsku. Řidič (r.1970) osobního vozidla Volkswagen Sharan z předběžně zjištěných informací se měl vyhýbat srně, přičemž vozidlem najel do protisměru, kde došlo ke střetu s právě projíždějícím vozidlem Toyotou Yaris. Ve vozidle byla řidička (1997) a spolujezdec muž (r.1992). U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. U řidičky z důvodu jejího zranění nebyla dechová zkouška provedena.
Hasiči se o nehodě dozvěděli prostřednictvím tísňové linky minutu po 21. hodině. Operační středisko na místo ihned vyslalo jednotku Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Kopřivnici a dobrovolné hasiče města Příbor. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči okamžitě zahájili náročné vyprošťování pomocí hydraulických nástrojů. Válcem odtlačili palubní desku, aby uvolnili nohy zraněné ženy, nůžky a rozpínák použili pro vytvoření vstupu přes páté dveře. Po demontáži sedadel následně zraněnou ve spolupráci se zdravotníky opatrně vyprostili na páteřové desce a pomohli s transportem do vrtulníku LZS." 
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Poté, co policisté provedli zadokumentování nehody, hasiči asistovali při naložení vozidel na odtah a uklidili komunikaci. Zásah byl ukončen krátce po půlnoci."
Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail