Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdrogovaný řidič na sjetých pneumatikách vyletěl ze zatáčky před protijedoucí auto s rodinou, z auta ho museli vystříhat hasiči

  • Havířov,

Příliš rychlá jízda na mokré vozovce s vozem na sjetých pneumatikách a k tomu navíc i drogy v organismu byly příčinami nehody, která se stala v pátek dopoledne v centru Havířova. Ke kolizi došlo před 11. hodinou ve frekventované křižovatce Dlouhé a Národní třídy.

42letý řidič Renaultu odbočoval vpravo z Dlouhé třídy na Národní. Pravděpodobně nezvládl řízení v dešti a vozidlem přejel do protisměru, kde do jeho pravého boku čelně narazilo protijedoucí vozidlo VW. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Dnes dopoledne, před 11. hodinou, vyjížděly složky integrovaného záchranného systému do centra Havířova na Karvinsku. Řidič (ročník 1980) osobního vozidla při odbočování z ulice Dlouhé na ulici Národní třída vjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru a střetl se s druhým vozidlem. Zraněný řidič byl předán zdravotníkům a převezen do nemocnice, kde se podrobil odběru biologického materiálu ke zjištění, zda nebyl ovlivněn alkoholem či jinou návykovou látkou. Nemáme informace o vážnějších zraněních u osádky druhého vozu (dospělí a děti). Policisté po nutnou dobu a jen v potřebné míře omezili v místě dopravní nehody provoz. Provedli dokumentaci, zjišťovali související informace a v šetření nehody budou i nadále pokračovat."

Viník nehody zůstal ve zdeformovaném autě zaklíněný a ven ho museli vystříhat hasiči. K zásahu vyjely místní záchranky a z ostravské základy přiletěl i vrtulník. Ten se nakonec vracel na základnu bez pacientů. Jak řidič Renaultu, tak řidička VW a tři děti byli převezeni do nemocnic. U viníka kolize mělo následné vyšetření prokázat v organismu přítomnost drog, pravděpodobně pervitinu. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Na místo události byla okamžitě povolána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havířov se dvěma vozy. Spolu s hasiči na místo vyrazilo i několik sanitních vozů zdravotnické záchranné služby a vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči po příjezdu na místo události zajistili vozidla proti požáru a následně začali z jednoho vozidla vyprošťovat pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí zaklíněnou osobu. Během pár minut se podařilo hasičům zraněnou osobu z vozu vyprostit a předat do péče přítomným zdravotníkům. Zdravotníci si od hasičů nakonec převzali do péče celkem 6 osob. Během záchranných prací hasiči přítomným zdravotníkům asistovali při ošetřování zraněných a následném transportu do připravených sanitních vozů. Na místo události přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje, kterému hasiči ve spolupráci s městskou policií připravili místo pro přistání."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Střet dvou vozidel byl krajským operátorům nahlášen po půl jedenácté dopoledne a nahlášeno bylo více zraněných účastníků. Na místo události vyjely tři havířovské pozemní týmy a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. První záchranáři byly u postižených během pěti minut od převzetí výzvy k zásahu. Posádky ZZS poskytovaly péči celkem šesti osobám, všechny byly při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Dvaačtyřicetiletý muž musel být po vyproštění ošetřen s těžkým poraněním: hlavy, páteře a podezřením na poranění mozku. Ženy ve věku 52 a 56 let utrpěly středně těžká poranění hrudníku. U tří dívek předškolního a školního věku lékař neshledal vnější poranění, jevily však známky stresové reakce. Všem šesti účastníkům nehody byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a byly sanitními vozidly transportovány do zdravotnických zařízení. Muž na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice, pacientky pak na chirurgickou a dětskou ambulanci nemocnice Havířov."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy