Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pacient psychiatrické nemocnice vběhl v Opavě pod popelářské auto, zraněním podlehl

Policisté vyšetřují tragický případ z Opavy. Na tamní Olomoucké ulici, před vstupem do psychiatrické nemocnice, skočil v úterý 19. dubna 2022 muž pod projíždějící popelářské vozidlo. Mělo jít o devětatřicetiletého pacienta nemocnice, který měl vycházku. Svým zraněním po srážce s vozidlem podlehl i přes odbornou péči lékařů a dlouhotrvající resuscitaci.

Muž z Ostravska podle prvotních informací před projíždějící popelářský vůz náhle vběhl na přechodu pro chodce, z pravé strany. Řidič (ročník 1997), který jel ve směru z centra města na obec Slavkov, již neměl šanci zareagovat. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "Jedná se o muže ročníku 1982, který byl léčen v psychiatrické nemocnici. Muž měl mít v danou chvíli vycházky." 
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na místo události vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci a k misi byl povolán ostravský vrtulník. Devětatřicetiletý muž byl po nehodě v bezvědomí a jeho dýchání selhávalo. Základní první pomoc mu nejprve poskytovala hlídka policie. Stav pacienta se velmi rychle zhoršoval a po příjezdu záchranářů u něj došlo i k zástavě krevního oběhu. Zasahující lékař zajistil dýchací cesty, tým zahájil nepřímou srdeční masáž za podpory léků a umělou plicní ventilaci. Přes půl hodiny trvající snahu o záchranu muž nakonec na místě podlehl vícečetným poraněním, která utrpěl."

Policisté případ vyšetřují jako sebevraždu. O tu se podle informací TV Polar muž pokusil i dříve. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "Opavští kriminalisté případ intenzivně vyšetřují, bude nařízena soudní pitva zesnulého muže. Dechová zkouška u řidiče byla negativní."
Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail