Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prostor před Kotvou v Zábřehu roste do krásy. Začala jeho revitalizace

V Ostravě-Zábřehu začala revitalizace prostoru před Obchodním centrem Kotva. Celé místo tak bude pro obyvatele i turisty daleko atraktivnější a komfortnější. Radnice Ostravy-Jihu tak pokračuje v revitalizaci veřejných prostranství, kde se pohybuje velké množství lidí.

Prostor před OC Kotva v Ostravě-Zábřehu vyroste do krásy. Momentálně prochází revitalizací, v rámci které tady bude vybudován nový chodník i cyklostezka, nainstalován nový mobiliář a opraveno schodiště.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Taky dojde k přemístění uměleckého díla Kotva, které bude posunuto blíže ke kostelu. Akce potrvá do října a vyžádá si 25 milionů korun. Akce navazuje i na jednak revitalizovaný prostor před kinem Luna a dále na velkou revitalizaci za kinem Luna, kde vznikl nový park pro sportovaní i pro oddych našich obyvatel.”

Připravuje se také revitalizace prostoru před kostelem svatého Ducha, kde by mělo místo velkého parkoviště vzniknout místo pro setkávání a odpočinek.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Tato rekonstrukce se v současnosti chystá ve spolupráci s městským ateliérem a bude probíhat architektonická soutěž na ztvárnění celého prostoru.”

Vítězslav Řehulka, farář římskokatolické církve: "Moc se na to těším, byl jsem velmi rád, když jsem viděl na jaké odborné rovině, umělecké rovině, politické rovině. Jak se to všechno sešlo a jak ty lidi mají zájem o ten předprostor, aby tady vzniklo krásné náměstí pro Ostravu-Jih.”

Až bude vše hotovo, budou se tady pořádat koncerty a výstavy. Nebo si tady budou moci lidé jen tak posedět třeba u kávy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy