Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči likvidovali na Bruntálsku rozsáhlý požár lesa, hasil i policejní vrtulník, byl vyhlášen druhý stupeň poplachu

Rozsáhlý požár louky a lesa pod Slunečnou likvidovali v sobotu 23. dubna 2022 hasiči v Dětřichově nad Bystřicí na Bruntálsku. Požár se rychle šířil vlivem silného větru, hořelo na ploše asi 300 x 500 metrů. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, pomáhal jim také policejní vrtulník s bambivakem.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Událost byla na tísňovou linku ohlášena krátce před půl čtvrtou odpoledne. K zásahu bylo postupně vysláno dvanáct jednotek hasičů - tři z nich ze sousedního Olomouckého kraje. Velitel zásahu si k zastavení šíření plamenů povolal vrtulník Letecké služby Policie ČR s bambivakem, pro pohyb v těžkém terénu vyjel k události i pásový speciál BV206 Hägglunds."

Hasiči potřebovali také protiplynový automobil, ten jim přivezl zásobu náhradních tlakových lahví k dýchacím přístrojům. Využili také terénní šestikolku dobrovolných hasičů z Vrbna pod Pradědem. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Vrtulník ukončil letecké hašení krátce po dvacáté hodině, požár se podařilo lokalizovat - tedy zcela zastavit šíření - pět minut po půl jedenácté. Hasiči pokračovali v zásahu po celou noc, vyšetřovatel předběžně vyčíslil způsobenou škodu na 100 tisíc korun. Příčina vzniku je v šetření."
Nahlásit chybu


K tématu
SCAN LINE s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ELTOM, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail