Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do babyboxu v Opavě v noci někdo odložil čerstvě narozeného chlapečka

  • Opava,

Jméno Vojtěch dostal chlapeček, kterého někdo v noci na 23. dubna 2022 odložil ve Slezské nemocnici v Opavě. Jde o 235. dítě v Česku odložené do babyboxu. Chlapec je podle lékařů zdravý.

Signál se rozezněl po druhé hodině ranní, do opavského babyboxu někdo vložil čerstvě narozeného chlapečka. Podle Ludvíka Hesse, zakladatele babyboxů v Česku dítě váží 3700 gramů a měří 50 centimetrů. 

Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v Česku: „Paní doktorka Soňa Krejčí mě ujistila, že chlapeček je zcela čerstvě narozený, na první pohled zdravý a vesele křičící. Pupečník dlouhý 30 centimetrů nebyl podvázaný a svědčil o tom, že děťátko je narozené zcela čerstvě."

Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v Česku: "Chlapeček se bude jmenovat Vojtěch, jednak má dnes svátek, jednak Vojtěch Novák, šéf Květiny Novák Praha je jedním z největších mecenášů spolku Babybox. Vojtíšek v opavském babyboxu potvrdil, že signalizace českých babyboxů je dokonalá. Zahladil poněkud smutek a lítost nad nedávno nalezeným děťátkem v Hniezdu záchrany v Bratislavě."

Opavský babybox zachránil za dobu své existence devět odložených dětí, je to nejvíc v Moravskoslezském kraji. Naposledy do něj byla v úterý 7. prosince 2021 dopoledne odložena holčička. Dostala jméno Olinka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy