Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MSK spouští výjimečný projekt. Začne vzdělávat všeobecné sestry přímo v karvinské nemocnici

Karvinská rájecká nemocnice začne jako jediná v České republice vzdělávat všeobecné sestry přímo v nemocnici. V tomto akademickém roce otevře 1. ročník pro 30 zájemců o studium, kteří projdou standardním přijímacím řízením.

Nemocnice Karviná - Ráj ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě a Moravskoslezským krajem připravila projekt s cílem rozšířit kapacity studijního
programu Všeobecné ošetřovatelství, a to přímo v karvinské nemocnici.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK: "Je to otázka nedostatku všeobecných sester, kterých je nedostatek a chceme si udržet své pracovníky, kteří pracují v krajských nemocnicích.

Klíčovou roli v celém projektu zastává Fakulta veřejných politik, Ústav nelékařských studií Slezské univerzity v Opavě.

Yvetta Vrublová, proděkanka pro nelékařská zdravotnická studia, Fakulta veřejných politik SU v Opavě: “Všichni víme, že těch všeobecných sester je opravdu nedostatek. Je to na hraně, vzhledem k tomu, jakou má ta sestra odpovědnost a kompetence, kdy je na oddělení sama a musí si umět pomoci, prostě to bakalářské studium je nutné."

Sám ředitel rájecké nemocnice tento projekt vítá s tím, že nemocnice je připravena poskytnout zázemí nejen pro praktickou část výuky, ale i tu teoretickou.

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná - Ráj: “Jsme tady zrekonstruovali zasedací místnost jednu i druhou, takže ten prostor je. Předpokládám, že je to pilotní projekt pro 30 studujících a myslím, že další rok se to rozšíří na dvě nebo tři třídy. Je to jediná cesta, jak to udržet."

Od tohoto výjimečného projektu si MSK slibuje zabezpečení kvalifikované profesionální péče v regionu.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail