Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dne Země oslavovali i lidé v Českém Těšíně. Ekologické aktivity připravili i studenti

Obyvatelé Českého Těšína se zapojili do oslav Dne Země. Na náměstí pro ně byly připraveny ekologické aktivity, kvízy, soutěže a nejrůznější workshopy. Velký podíl na organizaci měli studenti Albrechtovy střední školy.

Českotěšínské náměstí se stalo centrem oslav letošního Dne Země. Pro obyvatele města je připravilo město ve spolupráci s místní Albrechtovou střední školou.

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Podařilo se nám zaplnit náměstí právě takovými atrakcemi, které děti přitáhnou k tomu, aby se zajímaly o problematiku přírody, odpadů a vůbec, jak to všechno funguje."
Pavel Cieslar, ředitel Albrechtovy střední školy: “Máme tady několik stánků, ekologických s čajem, s poznáváním, máme tady stánky gastronomické, cukráři tady mají, aranžéři, určitě se mají kde děti podívat."

Jedním ze studentů, kteří se věnovali návštěvníkům, byl i sedmnáctiletý student oboru Ekologie a životní prostředí Alan Popiolek. Vydal knihu Lexikon zvířat Zoo Ostrava. Pracoval na ní zhruba tři roky.

Alan Popiolek, student Albrechtovy střední školy: "Několik let jsem chodil do ZOO, dělal jsem si seznamy o těch chovaných zvířatech. Získával jsem různé informace o těch různých druzích, poddruzích."

Další velkou akcí pro veřejnost bude pestrý Den dětí na téma Přijela k nám pouť. Uskuteční se opět na náměstí 28. května od 14 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu
Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail