Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Doubledeckery mají novou trasu. Do ostravské Zoo a DOV se s ním svezou i obyvatelé Poruby a Jihu

Celý MS kraj |

Doubledeckery DPO nově jezdí do ostravské zoologické zahrady a Dolní oblasti Vítkovic z Ostravy-Jihu a Poruby. Cílem je přilákat další cestující a zvýšit pohodlí při přepravě do těchto hojně navštěvovaných turistických cílů Ostravy.

Zatímco dosud pendlovaly jen mezi ostravskou zoologickou zahradou a Dolní oblastí Vítkovic, teď zajíždí i do Poruby a Jihu. Doubledeckery, neboli vyhlídkovými autobusy na lince č. 88 se tak sveze daleko více lidí a odpadne i problém s parkováním.

Daniel Morys, generální ředitel DPO: „Já jsem rád, že tento krásný tyrkysový doubledecker je vlastně symbolem Ostravy a přišlo nám vhodné, aby tu radost z těch zážitků z jízdy s doubledeckerem jsme se podělili s mnohem více lidmi a proto jsme se rozhodli změnit tu trasu linky 88 tak, aby projížděla i dalšími důležitými městskými částmi Ostravy jako je Poruba a Ostrava-Jih a potom navázal na tu svoji tradiční trasu přes Vítkovice, centrum do zoo.“

Jiří Novák, ředitel Zoo Ostrava: Je to mimořádná věc, my to takhle vnímáme a samozřejmě jako takovou i propagujeme. Nakonec i tady vidíte, že jsem si vzal sebou model doubledeckeru, který prodáváme v našem zooshopu. Už teď můžu říct, že je to šlágr, že se kupuje strašně moc.. Samozřejmě očekáváme, že to může zvýšit o trochu i návštěvnost, ale především to může uvolnit parkovací místa před zoo.“

Renáta Červená, marketing, DOV: „Je to další přínos pro naše návštěvníky a vím, že i loni, když doubledecker vyjel, 88, tak si to moc chválili a rádi vystupovali na zastávkách v Dolních Vítkovicích.“

Dabledecker bude mít v Ostravě-Jihu hned dvě zastávky. Tady v Hrabůvce u polikliniky a v Zábřehu o obchodního centra Kotva.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: „Věřím, že i lidé z Jihu, hlavně rodiny s dětmi, využijí hojně tento doubledecker pro zkrácenou, rychlou a kvalitní jízdu do zoo, nebo do návštěvnického centra DOV. Myslím, že to je velmi atraktivní a je to další dobrý krok DPO v našem městě.“

Daniela Havlová, učitelka, MŠ Mitušova 90 „Pro děti to bude velký zážitek, o autobusu si ve školce povídáme. Děti vždycky říkají, že ráno viděli projet autobus, tak jsme rádi, že se můžeme projet a že budou mít skvělý zážitek,“

V Porubě bude doubledecker zastavovat na ulici Opavská, u Duhy, na Alšově náměstí a na Francouzské ulici. Jízdní řád linky č. 88 najdete na webu ostravského dopravního podniku.

www.dpo.cz


Nahlásit chybu


K tématu

Předprostor Krytého bazénu v Ostravě-Porubě prochází proměnou

23. května 2025 19:20 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Krytý bazén v Ostravě-Porubě získá do srpna nový vstupní předprostor. Rekonstrukce, která začala koncem dubna, přinese nejen estetickou proměnu, ale také praktická vylepšení včetně rozšířeného parkování, nového povrchu a důstojného umístění uměleckého díla VODA a MY.

Ohlášena bomba na koupališti v Ostravě. Na 1 500 lidí muselo opustit areál

15. června 2025 17:02 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

V areálu letního koupaliště a krytého bazénu v Ostravě-Porubě někdo ohlásil bombu. Na místo se sjelo plno policistů i strážníci, kteří pomáhali s evakuací a uzavřením areálu. Koupaliště i bazén muselo opustit na 1 500 lidí. Žádná bomba se nenašla, ale policisté si přišli pro majitele telefonu, ze kterého byla výhrůžka na linku 158 volána.

V Porubě se rozjely opravy chodníků. Nyní se pracuje u Podroužkovy ulice

23. dubna 2025 15:34 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

S teplejším počasím se v Ostravě-Porubě opět rozjely opravy chodníků. Momentálně se pracuje na 7. obvodě u ulice Podroužkova.


Policisté budou měřit na 57 místech v Moravskoslezském kraji

Včera 15:01 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve středu by si měli všichni řidiči dát pozor na maximální povolenou rychlost. Policisté v celé zemi se totiž opět zapojí do akce Speed Marathon. V Moravskoslezském kraji se bude měřit na 57 místech. Ta vychází z návrhů lidí, kteří je označili jako riziková.

Karviná pokračuje v proměně veřejných míst

Včera 17:20 | Karviná | Anna Břenková

Zvelebování veřejných míst v Karviné nekončí. Město navazuje na opravy z loňska a tentokrát se zaměřuje na okolí kina Centrum. Rozbahněnou pěšinu tam nahradí nová zeleň.

Tragická nehoda v Hlučíně. Řidička skútru zemřela po střetu s osobním autem

Včera 14:37, vydáno včera 12:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Jela po hlavní a nedostala přednost. Následoval doslova čelní náraz do osobního auta, které odbočovalo vlevo. Pro ženu na skútru byl bohužel smrtelný. I když záchranáři o její život bojovali na místě dlouhé desítky minut.

Technické obory lákají, hlavně ty s maturitou

Včera 10:32 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Střední školy v MS kraji žijí v těchto dnech nejen maturitami, ale také přijímacími zkouškami. My jsme natáčeli na Střední odborné škole ve Frýdku-Místku, která nabízí kromě učebních oborů i čtyři obory maturitní.

Richard Vereš byl zvolen do významné funkce v Radě Evropy. Vzrostl tím vliv Česka

Starosta Slezské Ostravy Richard Vereš uspěl na evropské scéně. Byl zvolen viceprezidentem Kongresu místních a regionálních samospráv Rady Evropy, jedné z klíčových institucí tohoto orgánu. Jde nejen o významné ocenění jeho práce, ale i posílení pozice Česka v Evropě.

Rizikové místo nahradí bezpečnější řešení. V Krásném Poli začala stavba nové okružní křižovatky

13. dubna 2026 10:11 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

V Krásném Poli na křížení ulic Opavská a Družební začala stavba nové okružní křižovatky. Ta nahradí nepřehledné rizikové místo. Řidiče čekají zhruba dva a půl měsíce komplikace v podobě úplné uzavírky.

Fulnek se opět zapojil do akce Ukliďme Česko, dobrovolníci vysbírali 1550 kilogramů odpadu

13. dubna 2026 19:30 | Fulnek | Michal Slonina

Fulnek se koncem března i tentokrát zapojil do dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Rukavice a odpadkové pytle si mohli občané vyzvednout v areálu Technických služeb. Ruku k dílu přidali i zástupci města.

Být policistou na zkoušku si vyzkoušeli středoškoláci v rámci náborové akce PČR

13. dubna 2026 19:07 | Bruntál | Karel Soukop

Náborová akce Policistou na zkoušku byla pro studenty v Bruntále nejen užitečnou informací, ale také prověrkou jejich sil a schopností, stát se součástí Policie ČR. Policisté přijeli do školy s prezentací své práce, svého vybavení i ukázkami činnosti.

Studénka má držitele českého sběratelského rekordu

Včera 8:59 | Studénka | Petra Dorazilová

Jaroslav Holub ze Studénky je držitelem českého rekordu za největší sbírku vlaječek. Doma jich má vystaveno více než 6 tisíc 600. Výjimečnost jeho kolekce potvrdil certifikát Agentury Dobrý den

Oderské Tošovice se dočkají nového vodovodu, druhá etapa se dokončí do léta

13. dubna 2026 19:00 | Odry | Michal Slonina

Významná investiční akce se v Odrách týká místní části Tošovice. Občané se tu konečně dočkají nového vodovodu. Část už je hotová a stavební práce pokračují.

Policisté budou měřit na 57 místech v Moravskoslezském kraji

Včera 15:01 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve středu by si měli všichni řidiči dát pozor na maximální povolenou rychlost. Policisté v celé zemi se totiž opět zapojí do akce Speed Marathon. V Moravskoslezském kraji se bude měřit na 57 místech. Ta vychází z návrhů lidí, kteří je označili jako riziková.

Sezonu na hradě Štramberku zahájil rytířský turnaj

13. dubna 2026 13:19 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Návštěvnické sezona začala také na hradě Štramberk. Jeho brány se sice otevřely už v březnu, slavnostní zahájení sezony se ale konalo až v sobotu 11. dubna.

Hosté ve studiu: Petra Riedlová, Spiros Tavandzis, České centrum signálních zvířat

13. dubna 2026 12:01 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Psi dokážou vycítit nádorová onemocnění dřív, než je odhalí lékaři

7 hodin bojovali hasiči s ohněm při požáru stavení v Hradci nad Moravicí

13. dubna 2026 9:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

13 jednotek hasičů i těžká technika Záchranného útvaru Hlučín zasahovalo o víkendu u rozsáhlého požáru hospodářského stavení v Hradci nad Moravicí. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu a s ohněm bojovali hasiči 7 hodin. Další den jim pak zabrala ještě likvidace a bourání zničeného objektu. Škoda je 2 miliony korun.

Požár kompletně zničil dřevěnou Roubenku v Dobré, škoda je 3 miliony

12. dubna 2026 13:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

7 jednotek hasičů zasahovalo v neděli ráno u požáru dřevěné roubenky mezi Dobrou a Nošovicemi. Oheň objekt kompletně zničil a škoda je 3 miliony korun. Při hašení se propadla i střecha. Nikomu se nic nestalo.

Letečtí záchranáři spolupracují s dispečery Letiště Ostrava

12. dubna 2026 9:12 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Let pro záchranu života má vždy urgentní přednost. Proto je spolupráce leteckých záchranářů s letovými dispečery mošnovského letiště důležitá. Obě strany se sešly na školení, aby si předaly vzájemné informace.

Doubledeckery mají novou trasu. Do ostravské Zoo a DOV se s ním svezou i obyvatelé Poruby a Jihu
Vydáno 2. května 2022 8:53, Celý MS kraj, Yvona Fajtová
Doubledeckery DPO nově jezdí do ostravské zoologické zahrady a Dolní oblasti Vítkovic z Ostravy-Jihu a Poruby. Cílem je přilákat další cestující a zvýšit pohodlí při přepravě do těchto hojně navštěvovaných turistických cílů Ostravy.

Zatímco dosud pendlovaly jen mezi ostravskou zoologickou zahradou a Dolní oblastí Vítkovic, teď zajíždí i do Poruby a Jihu. Doubledeckery, neboli vyhlídkovými autobusy na lince č. 88 se tak sveze daleko více lidí a odpadne i problém s parkováním.

Daniel Morys, generální ředitel DPO: „Já jsem rád, že tento krásný tyrkysový doubledecker je vlastně symbolem Ostravy a přišlo nám vhodné, aby tu radost z těch zážitků z jízdy s doubledeckerem jsme se podělili s mnohem více lidmi a proto jsme se rozhodli změnit tu trasu linky 88 tak, aby projížděla i dalšími důležitými městskými částmi Ostravy jako je Poruba a Ostrava-Jih a potom navázal na tu svoji tradiční trasu přes Vítkovice, centrum do zoo.“

Jiří Novák, ředitel Zoo Ostrava: Je to mimořádná věc, my to takhle vnímáme a samozřejmě jako takovou i propagujeme. Nakonec i tady vidíte, že jsem si vzal sebou model doubledeckeru, který prodáváme v našem zooshopu. Už teď můžu říct, že je to šlágr, že se kupuje strašně moc.. Samozřejmě očekáváme, že to může zvýšit o trochu i návštěvnost, ale především to může uvolnit parkovací místa před zoo.“

Renáta Červená, marketing, DOV: „Je to další přínos pro naše návštěvníky a vím, že i loni, když doubledecker vyjel, 88, tak si to moc chválili a rádi vystupovali na zastávkách v Dolních Vítkovicích.“

Dabledecker bude mít v Ostravě-Jihu hned dvě zastávky. Tady v Hrabůvce u polikliniky a v Zábřehu o obchodního centra Kotva.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: „Věřím, že i lidé z Jihu, hlavně rodiny s dětmi, využijí hojně tento doubledecker pro zkrácenou, rychlou a kvalitní jízdu do zoo, nebo do návštěvnického centra DOV. Myslím, že to je velmi atraktivní a je to další dobrý krok DPO v našem městě.“

Daniela Havlová, učitelka, MŠ Mitušova 90 „Pro děti to bude velký zážitek, o autobusu si ve školce povídáme. Děti vždycky říkají, že ráno viděli projet autobus, tak jsme rádi, že se můžeme projet a že budou mít skvělý zážitek,“

V Porubě bude doubledecker zastavovat na ulici Opavská, u Duhy, na Alšově náměstí a na Francouzské ulici. Jízdní řád linky č. 88 najdete na webu ostravského dopravního podniku.

www.dpo.cz


Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000031171/doubledeckery-maji-novou-trasu-do-ostravske-zoo-a-dov-se-s-nim-svezou-i-obyvatele-poruby-a-jihu