Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další rána pro pervitinovou scénu v MS kraji: zatýkalo se v Havířově a na Novojičínsku

Toxi tým policie Moravskoslezského kraje hlásí další aktuální úspěchy v boji s drogami v našem regionu, konkrétně s pervitinem. Na Havířovsku a Frýdecko-Místecku policisté zatkli 35letého recidivistu s 15 záznamy v rejstříku trestů, dále 48letého muže a 32 letou ženu. Zatýkalo se také na Novojičínsku, kde v poutech skončil 32letý recidivista. Všichni mají jedno společné: výrobu a distribuci pervitinu.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Výsledkem zdařilé akce havířovského TOXI týmu je zatčení trojlístku dealerů. Hlavního aktéra, důvodně podezřelého muže (35), zadrželi policisté zásahové jednotky. Nato proběhly domovní prohlídky bytových i nebytových prostor na Karvinsku a Frýdeckomístecku. Policisté našli různé chemikálie, laboratorní sklo a další komponenty určené pro výrobu nelegální látky. Komisař proti všem třem zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy." 

Všichni tři jsou obviněni, že nejméně několik měsíců na Karvinsku a Frýdeckomístecku vyráběli a dále distribuovali pervitin. Hrozí jim vězení na dva roky až deset let. Všichni jsou aktuálně ve vazební věznici. Kriminalisté vyšetřují i případ recidivisty, který na Novojičínsku vyráběl pervitin. Jde o 32letého muže. Drogu vyráběl převážně ve svém rodinném domě a garáži a pak ji následně prodával. V minulých dnech si vyslechl obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a také obvinění z přečinu nedovoleného ozbrojování. Policisté totiž už něj našli také zbraň.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Novojičínští policisté a kriminalisté z „TOXI“ týmu na konci měsíce dubna tohoto roku zadrželi 32letého muže, který měl v přesně neustanovené době od počátku letošního roku do konce dubna 2022 v místě bydliště, a to převážně v prostorách svého rodinného domu a v přilehlé garáži, několikráte nelegálně vyrobit nejméně 300 gramů amfetaminu/metamfetaminu. Muž vyrobený pervitin distribuoval po celém Novojičínsku a Frýdecko-Místecku, podle policie prodával gram látky za 900 korun. René Černohorský, mluvčí PČR: "Při zadržení obviněného muže zakročující policisté v rámci soudem nařízené domovní prohlídky dané garáže a přilehlého rodinného domu na Novojičínsku zajistili dvě kompletní varny s prekurzory, s různými chemikáliemi, s laboratorním sklem a s dalšími komponenty k celkové výrobě pervitinu, přičemž v jedné z těchto varen byl ještě takzvaný nedokončený var."
René Černohorský, mluvčí PČR: "Dále byla na místě nalezena i nelegálně držená samonabíjecí útočná (střelby schopná) puška včetně dvou příslušných zásobníků s 63 kusy nábojů, což bylo rovněž zajištěno společně s několika gramy již vyrobeného pervitinu. U výše jmenovaného 32letého muže se jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán pro obdobné protiprávní jednání a chování, a to rozsudkem Krajského soudu v Ostravě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na 9 let, přičemž byl podmínečně propuštěn na jaře roku 2020 se zkušební dobou až do poloviny roku 2027. V současné chvíli se tento muž nachází ve Vazební věznici v Ostravě. Jako případný výnos z této trestné činnosti zajistili novojičínští policisté a kriminalisté v uplynulých dnech u obviněného muže dvě cestovní motorky v hodnotě okolo 400 tisíc korun a celá záležitost je nadále ve stádiu intenzivního vyšetřování."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy