Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ENERGIE A KRAJ: Jižní Korea nabízí Polsku šest jaderných reaktorů

Korejská společnost KHNP předložila Polsku technickou a cenovou nabídku na výstavbu šesti reaktorů APR-1400. První by mohl být uveden do provozu v souladu s harmonogramem přijatým v polském programu jaderné energetiky, tedy v roce 2033.

Společnost Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP) předložila Polsku technickou a cenovou nabídku na výstavbu šesti reaktorů APR-1400. První by mohl být uveden do provozu v souladu s harmonogramem přijatým v polském programu jaderné energetiky, tedy v roce 2033.

Delegaci společnosti KHNP vedl generální ředitel Jeong Jae-hoon s podporou vedoucího obchodního rozvoje Yoosik Nama. Součástí nabídky je "výstavba šesti reaktorů APR1400 o celkovém výkonu 8,4 GW.

Jeong měl u sebe dopis korejského ministra obchodu, průmyslu a energetiky Moon Seung-wooka, který "tlumočil plnou podporu korejské vlády" této nabídce. Přijali je náměstek polského ministra pro klima a životní prostředí Adam Guibourgé-Czetwertyński a polský zmocněnec pro strategickou energetickou infrastrukturu Piotr Naimski. 

Polská vláda uvedla, že o program země projevili zájem tři dodavatelé jaderných reaktorů: Westinghouse z USA, francouzská EDF a jihokorejská KHNP. Kromě právě obdržené korejské nabídky má Polsko k dispozici nabídku na výstavbu reaktorů EPR2 od společnosti EDF. Společnost Westinghouse má čas na předložení své nabídky, postavené na reaktoru AP1000, do září letošního roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy