Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osobní spor mezi bezdomovci v Třinci vyvrcholil zapálením spícího páru, útočník je obviněn z pokusu vraždy

Kriminalisté obvinili 52letého muže z pokusu vraždy kvůli incidentu, který se odehrál v polovině minulého týdne v Třinci. Po osobním sporu mezi bezdomovci polil hořlavou látkou spící dvojici - muže (40) a ženu (50). Oba poté napadl, ohrožoval nožem a hořlavou látku následně zapálil.

O vážném incidentu informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská s tím, že zapálením naštěstí vznikl jen mírný plamen, který se podařilo poškozeným uhasit. Muž poté z místa odešel. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Jen shodou náhod a okolností nedošlo v momentu iniciace ke vzniku požáru s následnou újmou na zdraví či životě dvojice. Zranění, která utrpěla fyzickým útokem žena, nejsou závažného rázu. Věc si vzhledem k závažnosti převzali krajští kriminalisté. Policisté provedli kromě jiného na místě dokumentaci, zajistili různé věci a stopy, včetně nože a chemické látky, kterou byli poškození politi. Zajištěný materiál vyhodnocují specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz krajského ředitelství."

Podezřelého muže zadrželi nedlouho po oznámení incidentu, a to nedaleko místa napadení. Kvůli jeho opilosti s ním procesní úkony policisté provedli až následný den. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Krajští kriminalisté muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Muž je ohrožen trestní sazbou ve výši patnácti až dvaceti let nebo výjimečným trestem. Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Krajští kriminalisté ve vyšetřování pokračují. V Moravskoslezském kraji se jedná od počátku roku o čtvrtý trestný čin kvalifikovaný jako vražda, všechny případy jsou ve stádiu pokusu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy