Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Popeláři vysypali hořící odpad na ulici ve Frýdku-Místku, zachránili tím vůz za miliony

Nejprve přišel výbuch a pak vyšlehly plameny. Popelářům, kteří převáželi plast, začaly uvnitř vozu odpadky hořet. Duchapřítomně ale náklad vysypali přímo na ulici a tím zachránili celý vůz. Požár vznikl, protože někdo hodil do kontejneru nádobu s hořlavinou. Ta tam ale v žádném případě nepatří.

Hořící hromada plastových odpadků přímo uprostřed ulice Čelakovského ve Frýdku-Místku. Vysypali ji tam popeláři rovnou z auta. Museli totiž jednat velmi rychle.

Jan Zuščák, řidič popelářského vozu: "Přijeli jsme k hnízdu, bereme plast, žluté kontejnery. No a ujeli jsme cirka 100 metrů, uslyšeli jsme výbuch menší no a hned plameny. Hned plameny, takže hned jsme otvírali zadek, vytlačili jsme odpad na zem a uhasili auto hasičákem."

S hašením hořícího odpadu okamžitě pomáhali i lidé z okolních domů a během několika minut dorazili hasiči, kteří oheň rychle dohasili.

Richard Blahut, předseda představenstva Frýdecké skládky: "Díky chlapům, kteří se zachovali správě a vytlačili ten odpad, který hořel. Nebo vůbec reagovali tak, že ten odpad vytlačili ven a okamžitě hasili vozidlo a snažili se uhasit i ten odpad, tak zachránili jednak obrovskou škodu, protože to vozidlo stojí nějakých 5,5 milionu to je jedna věc. A samozřejmě nedošlo k většímu neštěstí. Naštěstí v podstatě tam byl prostor, kde se to dalo vysypat. A dalo se to odstranit."
Jan Zuščák, řidič popelářského vozu: "V tom stresu člověk neví ani co má dělat. Já jsem to ani nemohl otevřít, jak mi ruka poskakovala, ale nebylo zbytí."

Důvodem požáru bylo, že někdo hodil do popelnice na plast pravděpodobně nějaký kanystr s hořlavinou, která po slisování ve voze explodovala.

Richard Blahut, předseda představenstva Frýdecké skládky: "Samozřejmě apeluji na občany, že tento odpad tam v žádném případě nepatří. Protože byla to neznámá kapalina. Buďto benzín, toluen nebo něco podobného, protože hned při tom naložení a stlačení to hned bouchlo a začalo hořet. Byl to kontejner na plasty a samozřejmě tyto odpady a veškeré nádoby od chemikálií, od výbušnin, od jakýchkoliv hořlavých látek patří do sběrných dvorů. Tam jsou pro to speciální kontejnery a tam s tím umíme nakládat. A nepatří do nádob na plasty. Tam patří opravdu jenom čisté plasty, které se dají potom dotřídit a dále nějakým způsobem využít."

Pohotové jednání zaměstnanců Frýdecké skládky přijel osobně ocenit i primátor města.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Duchapřítomně zareagovali na situaci, která se často neopakuje. Na výbuch a následný požár ve voze. A dostali náklad rychle ven. Tím samozřejmě zachránili vozidlo, které má mnohamilionovou hodnotu a předešli nějakým větším škodám, takže jsem se rozhodl, že je dneska symbolicky ocením a chtěl jsem jim poděkovat za jejich akci."

Frýdecká skládka po ohledání požářiště hasiči a policisty odpad naložila do kontejneru a odvezla k likvidaci.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail