Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Hrabůvce vzniklo nové dětské hřiště. Už ho někdo i poničil

V Ostravě-Jihu dokončIli další dětské hřiště z participativního rozpočtu Náš Jih. Dostalo název Kresthajd, protože bylo postaveno v prostoru mezi ulicemi Krestova a Františka Hajdy.

Dříve nevyužívaný a zanedbaný prostor s pozůstatky betonových zdí mezi panelovými domy v Hrabůvce se díky projektu Náš Jih změnil k nepoznání. Vzniklo tady hřiště pro děti ve věku od 2 do 8 let, které se ihned po vybudování stalo velmi oblíbeným místem.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Máme velmi pozitivní ohlasy na to, jak to tady vypadá, jak si tady děti mohou hrát a ozvalo se mnoho dalších lidí z okolí, že by ve své blízkosti chtěli mít taky takové hřiště."

Dominantou celého hřiště je velká dráha s lanovými překážkami, skluzavkami a horolezeckou stěnou. Nechybí ani kolotoč, pružinové houpačky a mobiliář.

Anketa: "Hřiště je vždycky super. Dcera miluje chození z hřiště na hřiště, takže využíváme toho, že jich je tady tolik. A co má nejradši? Teď zjistila, že už se nebojí na provazových mostech, takže tím, že jich je tady tolik, tak je super, že to může vyzkoušet a že se nemusí bát."
Anketa: "Jsme za to velmi rádi. Je to velmi blízko od našeho domu, takže rádi si tu zaběhneme na houpačku, kterou má malý velmi rád, A celkově je to tu fajn, bezpečné pro děti, multifunkční."
Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Negativní věcí je, že ještě před slavnostním otevřením tohoto hřiště došlo ke zničení oplocení. Zhotovitel to samozřejmě opravil."

Hřiště funguje denně podle provozního řádu, který je nainstalován hned u vstupu na něj.

Nahlásit chybu


K tématu
BSC stav s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail