Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči likvidovali na Bruntálsku další požár lesa, díky včasnému zásahu se oheň nerozšířil

U ranního požáru smíšeného lesa s mladým porostem zasahovalo v pondělí ráno osm jednotek hasičů v obci Roudno, místní části Volárna, na Bruntálsku. Díky rychlému zásahu se oheň dál nerozšířil, hořelo jen na jednom hektaru. Hasiči uchránili další části porostu ve velmi suchém prostředí za půl milionu korun. Předběžně odhadnutá škoda je 100 tisíc korun.

Hasiči se o požáru dozvěděli po páté hodině ranní. Na místě hořel porost šestiletých buků, smrků, borovic a modřínů. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Volárny vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Bruntál, společně s ní sedm jednotek dobrovolných hasičů – Roudno, Bruntál, Dvorce, Lomnice, Dolní Moravice, Budišov nad Budišovkou a z Olomouckého kraje také přijel Moravský Beroun." 

Hasiči podle mluvčího Kůdely dostali oheň pod kontrolu za 40 minut. Další dvě a půl hodiny jim zabralo dohašování, včetně ohnisek v obtížně přístupném terénu. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na dohled nad požářištěm zůstali během pondělního dopoledne hasiči z Roudna." Při požáru se nikdo nezranil, příčinu jeho vzniku řeší vyšetřovatel.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy