Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Překvapená instruktorka, důslední policisté. Žák autoškoly chtěl vrátit řidičák, ale nafoukal 1,80 promile alkoholu

Opilého 49letého muže měla v autě instruktorka autoškoly ve Vendryni na Třinecku, aniž by si toho všimla. Zjistili to policisté, kteří řidiče s dřívějšími problémy zaregistrovali a poznali ho. Už dříve s ním totiž řešili jízdu pod vlivem alkoholu. To se potvrdilo i v tomto případě.

Muži na konci loňského roku skončil zákaz řízení motorových vozidel. V autoškole byl kvůli přezkoušení, aby mu mohli řidičské oprávnění vrátit. Muži zákona se rozhodli vozidlo autoškoly zastavit a zkontrolovat. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Při komunikaci s devětačtyřicetiletým řidičem pojali policisté podezření, že je pod vlivem alkoholu, což následně potvrdila dechová zkouška, která vykázala 1,80 promile alkoholu v dechu. Na místě si řízení vozidla převzala překvapená instruktorka autoškoly, která měla policistům uvést, že netušila, v jakém stavu je její žák."
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Dopravní policisté předali věc kolegům z obvodního oddělení Třinec, kteří ve zkráceném přípravném řízení sdělili muži podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy