Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři opilí lidé se topili na Novojičínsku, bleskovými zásahy je zachránili policisté

Nejprve se topily dvě Polky v řece Jičínce a za půl hodiny muž v Lubině. Svědci jim přivolali pomoc a jako první k místům přijeli vždy policisté. V Novém Jičíně vytáhli ženy pomocí lana, v Příboře pomohli policejnímu kynologovi hasiči. Jak se ukázalo, obě ženy i muž byli pod vlivem alkoholu a skončili v péči zdravotníků. Jedna žena nadýchala 3,2 promile.

První dramatická záchrana se odehrála před 16. hodinou v Novém Jičíně. Policisté přijali oznámení, že v řece Jičínka, poblíž ulice Jeremenkova, se topí dvě ženy. To už se je na místě snažili zachránit svědci.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Jen několik minut od oznámení policisté prvosledové hlídky obvodního oddělení Nový Jičín přijeli na místo a viděli skupinku osob, která se snaží zachránit dvě topící se ženy, což se jim nedařilo."

Jedna z žen byla na břehu řeky, oslabená a vyčerpaná. Druhá byla zhruba metr od břehu v blízkosti splavu, taktéž vyčerpaná a nedařilo se ji dostat na břeh.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Policisté pomocí házecího lana nejdříve vytáhli ženu, která se v řece topila. Druhé ženě, která sice už byla na břehu, ale nemohla se dostat na horní stranu hráze, policisté také hodili házecí lano a bezpečně ji vytáhli."

Už při záchraně muži zákona zpozorovali, že obě ženy byly zřejmě posilněny alkoholem. Což se nakonec potvrdilo dechovou zkouškou.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Starší ženě ročníku 1987, která se topila, byla naměřena hodnota alkoholu přes 3,20 promile. Druhé ženě ročníku 1994 byla naměřena hodnota alkoholu v dechu přes 1,80 promile."

Zachráněné ženy jsou polské národnosti a skončily v péči lékaře. 30 minut po 16. hodině pak čekala policisty v okrese ještě jedna záchrana tonoucího. Operační důstojník přijal oznámení od ženy, která měla být svědkem pádu muže do koryta řeky Lubiny ve městě Příbor.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Podle jejich slov měl muž jít se psem, z nějakého důvodu se měl převážit a poté po kamenném břehu sjet do koryta řeky."

Jako první přijel na místo policejní kynolog, který slyšel hlášení ve vysílačce a zrovna byl nedaleko.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Po příjezdu viděl staršího muže, který se nacházel ve vodě. Společně s Příborskými hasiči muže vytáhli. Jak se ukázalo, muž ročníku 1955 byl také pod vlivem alkoholu. Z důvodu jeho podnapilosti se však nedokázal podrobit dechové zkoušce."

Se zraněním byl předán do rukou záchranářů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy