Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž s více než třemi promilemi alkoholu a bez řidičáku řídil motorku, naštěstí ho zastavili policisté

Více než tři promile alkoholu měl v sobě motorkář, kterého zastavili policisté v obci Bystřice na Frýdecko-Místecku. Muže zastavili poté, co odbočil na benzínovou čerpací stanici, ve čtvrtek 26. května 2022 po deváté hodině ranní.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Jednatřicetiletý řidič na místě dopravním policistům nepředložil doklady potřebné k provozu a řízení motocyklu a sdělil jim, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel, což se následnou lustrací v evidenci potvrdilo." 

Muž byl nervózní a měl nejistou chůzi, navíc podle policistů z něj byl cítit alkohol. Nebylo tak překvapením, že orientační test vyšel pozitivně, číslovka na displeji ale zarazila i zkušené muže zákona. 3,25 promile alkoholu v dechu. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Muž měl hlídce sdělit, že si předešlý večer dal několik piv i tvrdý alkohol a následně ráno ještě pár piv. Poté si chtěl na benzínku zajet koupit cigarety. Dopravní policisté muže na místě zadrželi a předali kolegům z obvodního oddělení Třinec. Po vystřízlivění na protialkoholní záchytné stanici sdělili třinečtí policisté řidiči ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za dané skutky hrozí podezřelému trest odnětí svobody až na tři léta."
Nahlásit chybu


K tématu
TOPLINGVA s.r.o., MSK
Ostrava
od 150 Kč/hod.

Detail

Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail