Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kriminalisté obvinili z vraždy muže, který v Rychvaldu zabil svou bývalou ženu a psy

Kriminalisté obvinili z vraždy 47letého muže, který z neděle 22. na pondělí 23. května zabil svou bývalou ženu a psy. Podle policejní mluvčí Soni Štětínské na místě také manipuloval s rozvodem plynu a sám si způsobil zranění, zřejmě se pokusil o sebevraždu. Muž byl v péči zdravotníků, teď čelí vážnému obvinění.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Obviněný měl z neděle 22. května 2022 na pondělí v Rychvaldu (okres Karviná) v rodinném domu fyzicky napadnout bývalou manželku. Paní na následky zranění způsobená útokem, který byl kombinací úderů kladivem a škrcení, zemřela. Muž měl také usmrtit na místě se nacházející psy a manipulovat s rozvodem plynu. Následně si měl sám způsobit různá zranění odpovídající pokusu o sebevraždu. Měl jednat po předchozím uvážení a v úmyslu ženu usmrtit, a to s největší pravděpodobností z důvodů vztahových a osobních. Muž byl tehdy předán zdravotníkům a byl v jejich péči. 
Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Na základě zjištěných a zadokumentovaných skutečností obvinili krajští kriminalisté předchozí týden v pátek muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Podali podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, soud rozhodl o vazebním stíhání. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let. Kriminalisté i nadále ve vyšetřování pokračují."

Ukázalo se, že jde o rozvedený manželský pár. Domek prý patřil ženě, které v něm nechala bydlet bývalého muže a odstěhovala se, když si našla nového přítele. Jezdila ale za psy a poslední setkání se jí stalo osudným. V letošním roce jde v MS kraji o první vraždu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy