Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jak prožít prázdniny bez úrazu? Karvinské děti to ví, připomněli jim to záchranáři

Za nedlouho dětem začnou prázdniny a spousta volného času. V Karviné se konala velká preventivní akce nazvaná Prázdniny bez úrazu, aby si děti připomněly vše, co jim hrozí v přírodě nebo v ulicích města a na koho se obrátit v případě ohrožení.

Velká preventivní akce pro děti z mateřských a základních škol nazvaná Prázdniny bez úrazu se konala v Karviné opět po dvouleté pauze. Zapojily se do ní všechny složky IZS, nově se přidali i studenti SZŠ a báňští záchranáři. Hned na úvod všechny čekala ukázka sebeobrany a psovodi z řad městské i státní policie jim předvedli služební psy.

U každého stanoviště se děti dozvěděly základní informace a rady týkající se bezpečného chování ať už doma nebo venku.

Miroslav Kolatek, preventista PČR MSK: “Na děti apelujeme, aby dodržovaly zejména pravidla silničního provozu, aby používaly přilbu, chránily se a aby prázdniny přežily ve zdraví a vrátily se v pořádku.”
Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Také děti poučujeme, aby se vyvarovaly rizikovému chování vůči cizím osobám, pokud je ty osoby osloví, tak aby s nimi nikde nechodily, nic od nich nebraly."

Stanoviště, kde si děti připomněly základy poskytování první pomoci byla rovnou dvě a to ČČK a Střední zdravotnické školy.

Daniel Kyška, vyšetřovatel požárů HZS Karviná: "Prázdniny jsou o tom, že děti bývají doma, rodiče musí do práce, tak pokud máme mladší sourozence, tak nehrát si s ohněm, sirky, zapalovače, nezkoušet zapalovat svíčky.”
anketa: účastníci akce Prázdniny bez úrazu: "Nejvíc mě zaujali pejsci a nejvíc jsme se naučil u hasičů.” "Mě nejvíc zaujaly ty brýle, protože jsme se tam motaly.”

Preventivní akce se každoročně účastní přes osm set dětí, nejinak tomu bylo i letos.

Nahlásit chybu


K tématu
Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail