Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vážná kolize 72letého motorkáře s autem na Ostravsku, muž skončil v bezvědomí v příkopu s hlavou ve vodě, na místě zasahovali i dva first respondeři

U vážné dopravní nehody zasahovaly v sobotu 4. června dopoledne složky IZS. 72letý motocyklista se v Horní Lhotě na Ostravsku srazil s osobním automobilem. Muž po kolizi spadl do příkopu a zůstal ležet s hlavou ve vodě. V bezvědomí jej vytáhli svědci události.

Operační středisko vyslalo spolu s vrtulníkem LZS Ostrava a zdravotníky také dva first respondery, kteří na místo dorazili ještě před příjezdem posádek. Dvaasedmdesátiletý muž byl ve velmi vážném stavu. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "U muže selhávalo dýchání a lékař LZS proto musel přistoupit k intubací dýchacích cest, stejně jako k zajištění přístrojem řízené ventilace. Pacient s mnohočetnými poraněními byl po dalších opatřeních transportován vrtulníkem do nemocnice, a to v kritickém stavu." 

Příčina nehody je v šetření dopravních policistů.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: "K nehodě došlo v sobotu 4. 6. 2022 v dopoledních hodinách v obci Horní Lhota - Zátiší. Zde došlo ke střetu osobního vozidla Volkswagen Polo s motocyklem Jawa 250. Při vjíždění z účelové komunikace na pozemní neměl 57letý řidič osobního vozidla dát přednost v jízdě 72letému motorkáři. Došlo ke střetu vozidel a odhození řidiče motocyklu do silniční příkopy. Starší muž utrpěl těžká zranění a byl převezen do nemocnice. Po nehodě došlo k zahoření motocyklu. Požití alkoholu bylo u řidiče osobního vozidla vyloučeno dechovou zkouškou a u motorkáře byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení."

Tato nehoda motocyklu nebyla v závěru týdne jedinou, zdravotníci od pátečního dopoledne zasahovali u dalších tří kolizí motorkářů napříč celým regionem. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Vesměs se jednalo o střety s automobily - v jednom případě s popelářským vozem, v ostatních s osobními. Ve všech případech zasahovaly na místě pozemní posádky záchranné služby i vrtulník a pacienti byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni do ostravské Fakultní nemocnice, jeden do spádového zdravotnického zařízení." 

V pátek před jedenáctou dopoledne havaroval čtyřiačtyřicetiletý motocyklista v Branticích na Bruntálsku. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Utrpěl poranění hlavy, hrudníku a dolní končetiny, jeho stav byl závažný. Půl hodiny po patnácté hodině havaroval třicetiletý muž na silnici u Paskova. Ošetřen byl se zraněním hlavy a dolní končetiny. Před šestnáctou hodinou došlo ke střetu automobilu s motocyklem u obce Vražné. Sedmatřicetiletý pacient utrpěl poranění dolní končetiny a následně byl předán do další péče v Novojičínské nemocnici."
Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail