Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další zářez TOXI týmu na Novojičínsku, policisté zadrželi 6 lidí, kteří vyráběli a distribuovali pervitin

Zásahová jednotka a kriminalisté z TOXI týmu zadrželi na Novojičínsku 6 osob ve věku mezi 27 až 41 let, kteří vyráběli a distribuovali pervitin. Kriminalisté měli skupinu v hledáčku zhruba půl roku.

Poté, co byla skupina, která čítala 3 muže a 3 ženy, zadržena, policisté provedli domovní prohlídky dvou domů na Vsetínsku, prohlédli také garáže a byty. Zajistili věci, které byly potřebné k výrobě pervitinu, ale také samotnou drogu připravenou k distribuci.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Například jedno místo výroby návykové látky, tedy předmětná garáž, bylo střeženo sofistikovaným kamerovým systémem, který měl včasně odhalit případný policejní zákrok. Při domovních prohlídkách byly rovněž zajištěny 3 osobní motorová vozidla, která pachatelé používali k samotné distribuci pervitinu a také byly zajištěny finanční prostředky na hotovosti v bankovkách ve výši 2 miliónů korun jako výnosy z této trestné činnosti." 

Skupina vyráběla pervitin minimálně od srpna loňského roku, až do letošního května. Drogu distribuovali zdarma nebo prodávali klientům v okresech Nový Jičín a Vsetín. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "Z dosavadních důkazů vyplývá, že svými skutky měli vyrobit stovky gramů pervitinu, který měli následně distribuovat a prodávat v ceně okolo 800 korun za gram." 
René Černohorský, mluvčí PČR: "Po nashromáždění všech doposud relevantních důkazů svědčících o spáchání této trestné činnosti policejní komisař Oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie vyšetřování novojičínského Územního odboru Policie České republiky zahájil trestní stíhání 5 obviněných osob pro zločin a přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, z nichž u 2 mužů a 1 ženy je vyšetřování vedeno vazebně. Někteří z obviněných, kteří byli v posledních třech letech pravomocně odsouzeni a potrestáni za obdobné protiprávní jednání, hrozí trest odnětí svobody ve výši až deseti let."
Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail