Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V HCB Karviná končí osm hráčů, do další sezony vstoupí čerství mistři házené v novém složení

Karvinští extraligoví házenkáři, čerství držitelé mistrovského titulu, mají před sebou náročné období. Chtějí v příští sezóně znovu co nejlépe uspět, nejlépe i obhájit titul, a to s obměněnou sestavou. Osm hráčů už v týmu fanoušci neuvidí, klub hledá nové posily.

Po nejkrásnějším zakončením sezóny, kdy se karvinští extraligoví házenkáři radovali se svými fanoušky ze získání dalšího mistrovského titulu a vyslechli si spoustu gratulací, se pomalu vrací do reality a připravují se na nelehký úkol, který je před nimi. V nadcházející sezóně si chtějí titul udržet a potvrdit tak své kvality v české házené. Nebude to jednoduché, protože mančaft projde výraznou obměnou. Novinky oznámili házenkáři novinářům na tiskové konferenci.

Michal Brůna, trenér, prezident HCB Karviná: “Uvidíme, jak si to sedne, uvidíme, jak si sednou noví hráči, bude jich dost nových, první vlaštovkou budou první přípravné zápasy. Samozřejmě, nechceme se nijak schovávat a říkat hrát o medaile, cíl je dostat se do finále minimálně.”

Na palubovce v příští sezóně fanoušci neuvidí hrát za Karvinou Mirka Halamu, Nikolase Noworitu, Slávka Mlotka, Honzu Sobola, Vojtu Patzla, Kostu Petroviče, Artura Urbańského a brankáře Nema Marjanoviče. Někteří odcházejí na hostování, jiní mění životní plány. Úkolem managementu je najít stejně kvalitní hráče.

Michal Brůna, trenér, prezident HCB Karviná: "To bude na prvním místě Vojta Patzel, jen tak se nedá nahradit těch jeho 250 branek, to se musí rozprostřít mezi tři hráče, určitě velké oslabení bude hlavně po psychické stránce hlavně u kluků a v šatně kvůli odchodu Nema Marjanoviče, který se stal legendou klubu a byl u 7 finále, z toho 5x vyhrál zlatou medaili a bude na to na křídle i Honza Sobol."

Honza Sobol ukončuje kariéru, nicméně u házené zůstává jako trenér mladších žáků a nově i mladších dorostenců.

Jan Sobol, hráč HCB Karviná: " Já jsem v té kariéře to měl nastavené tak, že jsem byl stoprocentní profík během dvaceti let a najednou jsem viděl, že tomu profi sportu už nedávám tolik, kolik jsem byl zvyklý, abych hrál na nejlepší úrovni. My jsme se domluvili s vedením, a já si myslím, že pro karvinskou mládež to bude lepší, pro mě to bude lepší a i pro klub to bude lepší."

Házenkáři také ve spolupráci s Nadací ČEZ startují nový projekt nazvaný Společně z ulic na palubovky. Zacílen bude na děti ze sociálně slabých poměrů.

Václav Franc, hráč HCB Karviná: "Kolikrát jsme se setkal s tím, že děti nejdou sportovat jen kvůli tomu, že rodiče na to nemají prostředky. My jim pomůžeme se základními potřebami s vybavením na trénink, soustředění, protože rodiče neměli prostředky na to."

I tyto děti budou mít šanci zahrát si s těmi nejlepšími, účastnit se turnajů a vítězit, a to nejen na palubovce, ale i v životě. Aby si dokázaly plnit sny a staly se z nich kvalitní, dobří a úspěšní lidé.

Václav Franc, hráč HCB Karviná: "To je základ toho projektu a sport je jedna z možností, jak jim tomu dopomoct."

Kromě Vency France se mentory projektu stali i Honza Užek a Jan Sobol.

Nahlásit chybu


K tématu
Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail