Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu začalo pravidelné čištění podchodů. Často v nich řádí sprejeři

Technické služby Ostrava-Jih se pustily do čištění podchodů. Těch je v obvodu celkem 13 a jejich úklid se provádí v jarních a letních měsících zhruba dvakrát měsíčně. Kromě podchodů procházejí očistou také průchody domů.

V Ostravě-Jihu je celkem 13 podchodů a okolo 20 průchodů v panelových domech. Ty se pravidelně čistí nejen od odpadků, ale i prachu a různých fleků. Často v nich řádí i sprejeři.

Jiří Kiška, zaměstnanec, Technické služby Ostrava-Jih: “K čištění podchodů v Ostravě-Jihu se používá vysokotlaká myčka. Nějaké graffiti, tak na to máme přípravky zase zvláštní, které používáme na čištění stěn, obkladů a nedostatků, co se nedají dočistit vapkou. Máme tady v Ostravě hodně malířů, takže to je na denním pořádku se odstraňují ty graffiti.”

V podchodech, kde se pohybuje větší počet lidí, pracuje až 5 zaměstnanců technických služeb. Co nezvládne vysokotlaká vapka, dočistí se ručně.

Jiří Kiška, zaměstnanec, Technické služby Ostrava-Jih: “Největší jsou na Orfě, Dubina a potom třeba i tady ten, kde stojíme v podchodu Venuše. Tady je zase velký provoz."

Větší podchody se čistí až dva dny.

Libor Piaczek, zaměstnanec, Technické služby Ostrava-Jih: “To je vysokotlaká myčka Kärcher. Má tlak 200 barů. Má možnost ohřevu vody až na 100 stupňů. To nepoužíváme, to je nebezpečné v těch podchodech, takže myjeme na těch 50, 60."

Zaměstnanci technických služeb si na místo vozí nejen myčku a potřebné nářadí, ale také cisternu s vodou.

Libor Piaczek, zaměstnanec, Technické služby Ostrava-Jih: "V podchodech není možnost se připojit na vodu, takže si musíme vodu dovézt. Používá se voda teplá plus chemie na čištění. Je to vlastně saponát ekologický, neškodný. Nemělo by to ničemu ublížit. Jenom když jsou graffiti, nebo nějaké velké skvrny, tak si vypomůžeme nějakou další chemií k tomu určenou.”

Podchody se pravidelně čistí od jara až do zimy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy