Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniorku z Karviné, která je po operaci upoutána na invalidní vozík, okradla sousedka o důchod

Seniorku z Karviné, která je po operaci páteře upoutána na invalidní vozík, okradla sousedka o důchod. Stalo se to jen pár dní poté, co se přestěhovala na novou adresu. Policisté vzhledem ke zjištěným skutečnostem věc oznámili správnímu úřadu. Událost bude řešena jako přestupek proti majetku.

Tohle je paní Skopalíková z Karviné. V seniorském věku se jí na konci loňského roku splnil sen a vydala svou první knížku pro děti. Kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu se nedávno přestěhovala na novou adresu a její nová životní etapa nezačala zrovna nejlépe. Krátce po přestěhování JI okradla vlastní sousedka o důchod, který ji přinesla listonoška.

Alena Skopalíková, okradená seniorka: "Mezi dveřmi mi ten důchod dala, já jsem to podepsala a dal jsem peníze do kuchyně do šuplíku i s tím ústřižkem od toho důchodu."

Přebírání peněz viděla sousedka, která šla zrovna s dcerou po schodech. Za chvíli na paní Skopalíkovou zaklepala a nabídla pomoc.

Alena Skopalíková, okradená seniorka: "Paní sousedko, viděla jsem na vozíčku, já vám pomůžu."

Zásadní chyba byla, že ji paní Skopalíková pustila do kuchyně. Ke krádeži došlo v době, kdy odjela na toaletu.

Alena Skopalíková, okradená seniorka: "Než jsem přijela, ukradla mi ze šuplíku dvě dvoutisícové bankovky. Mě to v životě nenapadlo, já jsem nikdy nikomu nic neukradla."

Paní Skopalíková chce vzkázat všem seniorům, aby nebyli důvěřiví jako ona.

Alena Skopalíková, okradená seniorka: "Je to i nebezpečné, protože kdyby to byl chlap, tak mi třeba jednu střihne."
Miroslav Kolatek, preventista PČR MSK: "Ti pachatelé, ať už mají záminku pomoci, případně se převlékají za různé pracovníky úřadu atd., tak vždy jim jde jen o to, aby se dostali dovnitř a kradli."

Policisté proto apelují, aby si do bytu senioři nepouštěli žádnou cizí osobu a nevystavovali se riziku, že budou okradeni.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy