Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VŠB-TUO bude nově zkoumat i hliník. Na kraji podepsala dohodu Al Investem

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava bude spolupracovat s dalším významným podnikem. Tentokrát podepsala dohodu s firmou Al Invest Břidličná. Týká se nejen vědecko výzkumné činnosti, ale také vzdělávání.

Studenti VŠB-TUO budou jezdit na stáže a praxi nově i do Al Investu Břidličná. Společnost, která je největším zaměstnavatelem na Bruntálsku, se mimo jiné zabývá i materiálovým výzkumem stejně jako univerzita, což vedlo k dohodě o spolupráci.

Igor Ivan, prorektor, VŠB-TUO: “Materiálový výzkum na naší univerzitě je dlouhodobě považován za klíčový. Spolupracujeme se všemi významnými podniky ať už v regionu, tak v celé ČR. Nicméně většinou se jednalo o materiály na bázi železa a oceli. Teď se dostáváme do oblasti hliníku a jiných kovů, což je pro nás ne nové, ale se rozšiřuje to portfolio.”

David Bečvář, výkonný ředitel Al Investu: “Jsem hrozně rád, že se nám povedlo se domluvit na nějaké spolupráci, která je ve dvou rovinách. Jedna je vzdělávání našich zaměstnanců. Na druhou stranu určitě budeme strašně rádi, když absolventi VŠB-TUO budou u nás pokračovat ve své praxi a pracovat pro nás.”

S Al Investem budou spolupracovat zejména studenti Fakulty materiálově-technologické.

Igor Ivan, prorektor, VŠB-TUO: “Uplatnění zde najdou i studenti jiných fakult, ať už to je Fakulta bezpečnostního inženýrství, Fakulta ekonomická, Fakulta strojní.”

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “Spolupráce mezi VŠB a AI Investem Břidličná je velmi vítaná v návaznosti na vývoj a výzkum.”

Univerzita vyvíjí nové materiály zejména pro energetiku a životní prostředí, a to i s využitím svého superpočítače.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy