Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji je velký zájem o službu v aktivních zálohách. V Ostravě proto vznikne nová rota

V Moravskoslezském kraji je nebývalý zájem o službu v aktivních zálohách. V Ostravě proto vzniká od 1. července nová tedy druhá rota, čímž vznikne největší záložnická jednotka v Ozbrojených silách České republiky.

V únoru letošního roku v Ostravě nebývale stoupl počet zájemců o službu v aktivních zálohách armády České republiky. Důvodem je samozřejmě hanebný útok Ruska na Ukrajinu. Občané se prý chtějí umět bránit  a zacházet se zbraněmi. U Krajského vojenského velitelství proto vznikne 1. července další rota aktivní zálohy.

Jaroslav Medek, ředitel KVV Ostrava: "Nová jednotka se bude jmenovat Rota územní obrany a bude mít kapacitu 160 míst. Počítáme s tím, že se nám ji v průběhu letošního a příštího roku podaří naplnit." 

Stávající rota záložáků našeho kraje má asi 200 členů a je velmi dobře vycvičena. Při srovnání s profesionály už nejsou v jejich vycvičenosti téměř žádné rozdíly. Mezi záložáky jsou lidé všech možných profesí a roste i zastoupení žen. 

Jaroslav Medek, ředitel KVV Ostrava: ,,Další prioritou je sestavit adekvátní velitelský sbor pro novou rotu, důvěru dostanou stávající vojáci pěší roty, kteří dosahují vynikající výsledky."

Martin Ogořalek, Vedoucí starší důstojník Velení KVV Ostrava: "Kdo se chce stát aktivní zálohou musí být ve věku 18 - 60 let, musí být trestně bezúhonný a zdravotně způsobilý."

Rekrutační místo je na Matiční ulici v Ostravě. Aktivní zálohy se musejí dvakrát až třikrát ročně účastnit společných cvičení. Armáda České republiky chce kvůli bezpečnostní situaci ve světě zrychlit nábor záložáků a do roku 2030 by jich mělo přibýt ze současných 3700 na 10 tisíc. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy